Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 29 października 2020 imieniny: Wioletty, Serafina, Felicjana

Uwaga! Sanepid ostrzega!

Mariusz Szczygieł   
środa, 07 października 2020 06:52

KomunikatRadzyński Sanepid prosi o obserwację swojego zdrowia pod kątem wystąpienia objawów Covid-19.

Komunikat dotyczy osób, które w dniach 24-30 września br. uczestniczyły w nabożeństwach w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Komarówce Podlaskiej, albo miały bezpośredni kontakt z księżmi z tej parafii.

W razie wystąpienie objawów należy poinformować swojego lekarza POZ o tym, że miało się kontakt z osobą z dodatnim wynikiem Covid-19.

 

Komentarze  

 
#1 Macie już objawy.Wuk 2020-10-07 08:39
Ja proszę SANEPID, żeby obserwował własne działania pod kątem konstytucyjności. Istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, że będzie to miało znaczenie i pójdziecie siedzieć nie na kwarantannę tylko do więzienia.
 
 
#2 do zucha WUKwaluś 2020-10-07 10:43
proponuję dwa tygodnie pracy jako wolontariusz w szpitalu np .w Puławach czy też Łukowie może to ci przytnie troszeczkę język ?
 
 
#3 RE: Uwaga! Sanepid ostrzega!Wuk 2020-10-07 12:03
W szpitalach są pustki. Byłem widziałem.
 
 
#4 Prawdamarti2104 2020-10-07 12:20
Zgadzam się z Wyk
Ten wirus to jedna wielka ściema
Głupi lud daje się zastraszyć i pozwala sobą manipulować....
Przestańcie oglądać telewizję, otwórzcie oczy!!
Łamane są wasze prawa, mali przedsiębiorcy przestają istnieć, zostaną tylko wielkie zagraniczne firmy, a polaczki mają dla nich pracowac...
Gdzie jest wirus.. wiadomo w kopalniach. Teraz mają argument żeby je pozamykac. To samo w kościołach...
Najlepiej odprawiać msze w supermarketach i leczyc tylko w prywatnych gabinetach, tam wirusa nie ma

Nawet kościół się upodlil... wstyd!
 
 
#5 RE: Uwaga! Sanepid ostrzega!Wuk 2020-10-07 12:32
Tak jest. Mamy do czynienia z ordynarnym chamstwem władzy, która dyktuje wszystkim kiedy mogą wyjść z domu, gdzie mogą pójść, jak się ubrać itd.. Zupełny totalitaryzm.
Fakty nie mają żadnego znaczenia. Rząd nie raczy odpowiedzieć na żadne pytania, z nikim nie dyskutuje. Nie wiadomo skąd bierze dane, ani czemu mają służyć podejmowane restrykcje. A przestraszone stado baranów słucha.
 
 
#6 i jeszcze jednoramzes1 2020-10-07 14:50
Trochę prawdy i co ciekawe poszło w jedynce. chyba przez przypadek. Oczywiście materiał dla myślących, do covidian nic nie dotrze.
www.youtube.com/.../

W razie wystąpienie objawów należy poinformować swojego lekarza POZ o tym, że miało się kontakt z osobą z dodatnim wynikiem Covid-19.
Czyli jeśli byłeś na mszy , nie ważne czy miałeś kontakt z księdzem i się zaraziłeś, mając katar ( jeden z objawów) masz zgłosić że miałeś kontakt z potwierdzonym przypadkiem. Automatycznie jesteś covidowcem. W rzeczywistości masz tylko katar ale w statystyce jest o jeden przypadek więcej
 
 
#7 wielka ściemakormoran 2020-10-07 16:59
Czy znaliście osobiście kogoś, kto zginął w wypadku samochodowym? Albo kogoś, kto zginął na pasach? Ja zacząłem szukać w pamięci i muszę Wam powiedzieć, że chyba nikogo takiego nie znałem. Owszem, słyszałem czasem o jakimś wypadku, że były jakieś ofiary, najczęściej jednak z mediów. A wmawiają nam, że Polska jest jednym z najmniej bezpiecznych komunikacyjnie państw Europy! To wszystko wielki spisek lobby produkującego znaki drogowe! Nie dajcie się zwieźć! Ja za chwilę wsiadam do swojego Passeratti i jadę poza......lać! Bez maseczki oczywiście.
 
 
#8 RE: Uwaga! Sanepid ostrzega!Wuk 2020-10-07 17:34
Polska zajmuje 28 miejsce na świecie z 10,6 zgonami rocznie na 1000 mieszkańców. Daje to rocznie ok. 400.000 zgonów rocznie, lub 1095 dziennie.
W marcu i kwietniu umarło 70.457 osób (1155 dziennie). Od 12.03 do 17.05 (67 dni) cividowi przypisano 929 zgonów, co daje 13,8 dziennie i 1,8% zgonów.
I to ma być "pandemia". Chyba, że covid atakuje mózg.
 
 
#9 RE: Uwaga! Sanepid ostrzega!Wuk 2020-10-07 17:42
Statystyki drogowe cytuję z pamięci ok 3000 osób rocznie ginie w wypadkach. Samochody są groźniejsze od covida? Dlaczego rząd nic nie robi? Czyżby dlatego, że się ich nie boimy z przyzwyczajenia?
Restrykcje miały spłaszczyć krzywą zachorowań. I tak spłaszczyły, że 65% łózek z respiratorami pozostało wolnych. Restrykcje nie leczą a przedłużają pandemię. Wzrost zgonów nastąpił po 22 kwietnia, akurat na skutek obniżonej odporności (wywołanej atmosferą paniki i kwarantanną). Jaki rząd ma plan? Czy te cymbały w ogóle go mają?
 
 
#10 RE: Uwaga! Sanepid ostrzega!1974 2020-10-07 19:31
Wuk, dziękuję za przytoczone argumenty. Jest ich więcej, można wymieniać. Posłuchajcie ekspertów, lekarzy, którzy nie boją się mówić. Wystarczy chociażby poświęcić trochę czasu i obejrzeć program Pospieszalskiego, do którego link dał ramzes1 i samemu wyciągnąć wnioski. Myślenie nie boli.
 
 
#11 RE: Uwaga! Sanepid ostrzega!Wuk 2020-10-07 20:04
 
 
#12 RE: Uwaga! Sanepid ostrzega!panter 2020-10-07 20:47
Dodam od siebie, że sanepid nakłada kwarantannę telefonicznie korzystając z zarejestrowanych numerów telefonów. Jeśli odbierzecie połączenie i potwierdzicie swoje dane, to już po was - kwarantanna i kontrole policyjne 2 razy dziennie. W takim przypadku polecam zaprzeczyć, mówiąc cokolwiek, np. że dana osoba jest w delegacji a Tobie zostawiła telefon czy że znalazłeś telefon na ulicy. Cokolwiek tylko nie potwierdzać swoich danych, bo rozmowy są rejestrowane o czym później się dowiadujecie. Osoba z podejrzeniem dostaje 10 dni kwarantanny, ale jej rodzina w przypadku braku wyizolowania dostaje 20 dni, więc naprawdę nie warto przyznawać się do swoich danych.
 
 
#13 RE: Uwaga! Sanepid ostrzega!panter 2020-10-07 21:01
Aby otrzymać dodatni wynik testu wystarczy być przeziębionym, więc co to za skuteczność testów. Szpitale dostają pieniądze na pacjentów z covidem ,więc wciskają go ludziom, aby samemu wyjść z długów. Nawet jak wyjdzie wynik negatywny i lekarz otrzymuje go wieczorem, to i tak pacjenta informuje po północy i wręcza wypis, bo szpital dostaje pieniądze na pacjenta na kolejną dobę a odpada wiele kosztów np. wyżywienie, opieka itd.
 
 
#14 Hohoho, sami "eksperci"!ChosenPessimist 2020-10-07 21:50
Widzę, że w Radzyniu sami eksperci - epidemiolodzy, ekonomiści i politolodzy. Świetnie, że Radzyń tak się rozwija!

W końcu wiadomo, że cały świat, masoneria i jaszczury zmówiły się, żeby zrobić na złość Polakom i Polaczkom. Wirus nie istnieje, bo go nie widać - to przecież oczywista oczywistość. A jakby wirus istniał, to rozpylany byłby przez 5-GIE. No i nie zapominajmy o lekarzach i pielęgniarkach, którzy podpisali cyrografy i dostają 20 groszy za każdego zarażonego.

Wiem, że niektórzy nie uwierzą w wirusa dopóki pół ich rodziny nie padnie na środku podwórka - a i tak wtedy pewnie powiedzą, że "doktóry ich otruły" - ale nie siejcie swoich rozmyślań "na chłopski rozum", bo to nikomu nie przynosi ani chluby ani pożytku.
 
 
#15 RE: Uwaga! Sanepid ostrzega!Wuk 2020-10-07 22:09
Czucie i wiara silniej mówi niż mędrca szkiełko i oko. Akceptuję, że pół rodziny mi padnie. Wolę to niż wegetowanie w strachu i więzieniu. Tyle w kwestii mojej wiary. Reszta to dane empiryczne i argumenty, których nie pokazują w TV i które nie są w stanie przebić się do tchórzy.
Nie chce mi się rozprawiać o wierze tchórzy. Niech idą do rządowych ekspertów i sobie z nimi gadają. Powodzenia w rozmowie ze ścianą.
 
 
#16 do ChosenPessimistramzes1 2020-10-08 07:13
Nikt nie neguje tego że wirusa nie ma, tylko to że jest to choroba jak wiele innych, że przez obostrzenia umierają osoby które normalnie mogłyby żyć. Na raka umiera dużo więcej osób i jest ok. Śmiertelność na świrusa jest porównywalna ze śmiertelnością na grypę a blokują całą gospodarkę bo co?? Bo na maseczkach trzeba zarobić? Osobiście wolę złapać koronkę 5 razy nić raz rakowskiego
 
 
#17 Herezje tchórzy.Wuk 2020-10-08 10:49
Nie wchodząc w teorie spiskowe (choć lobbing jest teraz dzięki covidowemu bezprawiu bardzo opłacalny) można wskazać dwie przyczyny. Uznanie życia ludzkiego za najwyższą wartość (herezja katolicka, zaprzeczana kultem męczenników)oraz brak cnoty męstwa, czyli masowe tchórzostwo. Pierwsze związuje politykom ręce a drugie paraliżuje całe państwa. Żeby nie stracić poparcia, trzeba przecież patrzeć na "słupki strachu". A strach można nakręcać medialnie, bo przecież życie ludzkie jest najwyższą wartością, tak samo jak życie zwierząt futerkowych. Ale nie wchodźmy na teren spisku. Jesteśmy tchórzliwymi głupcami. I tyle.
 
 
#18 Do męczennika WukaChosenPessimist 2020-10-08 22:37
Nie bardzo już rozumiem twoje marzenia - chciałbyś, żeby więcej ludzi umierało w imię... czego? Dla zasady, bo szybciej będą wśród aniołków, bo "Wuk tak chciał"?

Pomyliłeś trochę epoki - umieranie na wyimaginowanych krucjatach skończyło się już kilka stuleci temu. To, że ludzie za najwyższą wartość stawiają życie to nie "herezja" (cokolwiek to znaczy w twoim rozumowaniu) tylko normalna ludzka reakcja.

A jeżeli śmierć to dla ciebie najwyższa forma męstwa i wiary, to cóż... w Syrii znajdziesz ludzi o podobnych poglądach.
 
 
#19 RE: Uwaga! Sanepid ostrzega!Wuk 2020-10-09 07:52
Skoro nie rozumiesz, to się nie wypowiadaj i nie powiększaj poziomu głupoty w sieci.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.