Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 27 lutego 2026 imieniny: Anastazji, Gabriela, Honoryny

W tym roku będą czytać "Balladynę"

Mariusz Szczygieł   
poniedziałek, 31 sierpnia 2020 06:00

Narodowe Czytanie 2020… Jestem przekonany, że ten wyjątkowy utwór, którego inscenizacje trwale zapisały się w historii polskiego teatru, my także przeczytamy na wiele różnych i oryginalnych sposobów, które są stałym walorem Narodowego Czytania i poprzez które tę akcję współtworzą Polacy w różnym wieku w tak licznych miejscach w Polsce i na całym świecie … - napisał w liście Prezydent RP Andrzej Duda.

W 2020 r. przypada 9 Edycja Narodowego Czytania. Miejska Biblioteka Publiczna im. Z. Przesmyckiego w Radzyniu Podlaskim po raz kolejny włącza się do akcji. W tym roku w sobotę 5 września o godz. 1000 na Placu Wolności będziemy czytać „Balladynę” Juliusza Słowackiego.

Genezę utworu przybliży Pani Renata Sieromska, a fragmenty dramatu będą czytać zaproszeni goście oraz wszyscy chętni.

Jednocześnie zapraszamy do wzięcia udziału w zabawie literackiej z upominkami. Szczegóły na stronie www.mbpradzyn.pl

Zachęcamy do zabrania ze sobą własnego egzemplarza „Balladyny”, aby zaopatrzyć go w okolicznościowy stempel z tegorocznej akcji.

Zapraszamy do wspólnego czytania „Balladyny”!

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

mini multitool
mini multitool
niedziela, 15 lutego 2026
noimage
Wynajmę mieszkanie
środa, 18 lutego 2026
Kurtka i spodnie softshell L/XL
Kurtka i spodnie softshell L/XL
niedziela, 15 lutego 2026