Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 1 grudnia 2020 imieniny: Natalia, Blanka, Eligiusz

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Rondo przy pałacu otrzymało nazwę

Mariusz Szczygieł   
piątek, 07 sierpnia 2020 09:50

Rondo NSZZ SolidarnośćRadni przyjęli nazwę ronda przy pałacu Potockich.

Nie Zygmunta Pietrzaka, nie Harcerzy Radzyńskich, nie Włodzimierza Dzięgi i nie Seniorów - chociaż takie propozycje pojawiały się w przestrzeni publicznej.

Jak nazwano rondo? W przedstawionym projekcie uchwały radni otrzymali propozycję "Rondo NSZZ Solidarność". I taką nazwę większością głosów przyjęli. 

Obok Placu Wolności mamy więc rondo Solidarności.

- Nadanie nazwy "Rondo NSZZ Solidarność" w roku 40. rocznicy zawarcia Porozumień Sierpniowych i powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Solidarność będzie godnym uczczeniem ruchu społecznego, który doprowadził do upadku komunizmu w Polsce. - czytamy w uzasadnieniu do przyjętej uchwały.

Na początku sesji padł wniosek o zdjęcie tego punktu z porządku obrad i przeniesienie go na inny termin - po przeprowadzonych konsultacjach społecznych i wskazaniu nazwy przez wszystkich mieszkańców Radzynia. Wniosek złożyła radna Bożena Lecyk, argumentując go wieloma propozycjami nazwy, pojawiającymi się wśród mieszkańców. Głos radnej nie znalazł jednak uznania wśród większości radnych - wniosek został odrzucony.

 

Komentarze  

 
#1 RE: Rondo przy pałacu otrzymało nazwęjoeybarton 2020-08-07 16:42
Jeszcze pierwsza Solidarność zrodzona odśrodkowo z ludności była prawdziwa, potem całe to środowisko było zinfiltrowane przez służby...lata 90 to wyprzedaż majątku narodowego za bezcen... Rondo powinno mieć nazwę kogoś zasłużonego dla naszego regionu tudzież jakiegoś wydarzenia...WSTYD...
 
 
#2 RE: Rondo przy pałacu otrzymało nazwęHT 2020-08-08 13:40
Władza w ogóle nie słucha suwerena a ten domaga się Ronda im. Braci Kaczyńskich!
 
 
#3 solidarność była robotników i chłopów..FOX58 2020-08-09 09:31
a w latach osiemdziesiątych inteligencja zawładnęła tym związkiem i oni zaczęli czerpać korzyści z naszego zwycięstwa i dzisiaj nastawiają piersi do odznaczeń i nagród a robotników i chłopów w tym gronie nie uświadczysz tak to historia,
 
 
#4 RE: Rondo przy pałacu otrzymało nazwępanter 2020-08-09 10:02
Aż cud, że nikt nie wpadł na pomysł aby było to rondo Lecha Kaczyńskiego. Jest nadzieja w narodzie!
 
 
#5 Ironia losuWuk 2020-08-13 12:19
Solidarność pierwsza i druga była socjalistycznym związek zawodowym realizującym hasło PZPR: socjalizm tak, wypaczenia nie. Partia reprezentowała establishment a Solidarność robotników. Dzięki umiłowaniu przez Polaków (do dziś mylących kiełbasę z wolnością) socjalistycznego ideału, użyta przez Zachód do skutecznego rozbicia bloku wschodniego.
 
 
#6 do # 3zenek44 2020-08-14 11:12
Przyjacielu, przytoczyłeś moje zdanie , ja zap.. po nocach na piechotę do i z pracy bo w stanie wojennym nie kursowały autobusy , nie otrzymałem podwyżki pensji bo powiesiłem krzyż w zakładzie pracy i strajkowałem, dzisiaj czytam o przygotowanej ustawie dla represjonowanych , którzy udowodnią swoją działalność. Jak mam to udowodnić ? Niech szlag trafi to całe towarzystwo wzajemnej adoracji.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.