Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 7 marca 2021 imieniny: Felicyty, Pawła, Tomasza | 1000 - Zjazd gnieźnieński

Mazurek pozostał w radzie

Mariusz Szczygieł   
wtorek, 28 lipca 2020 05:00

Robert Mazurek, foto: Powiat Radzyński- Ofiarą wyniku głosowania jest społeczeństwo powiatu - tak głosowanie nad odwołaniem Roberta Mazurka z funkcji radnego skomentował Radosław Grudzień.

- Przepisy antykorupcyjne zawarte w ustawie o samorządzie powiatowym mają też na celu ochronę autorytetu radnego. I ten autorytet, powaga, dzisiaj ucierpiała. Szkoda, bo można tę sprawę było dzisiaj zakończyć - zauważył.

10 radnych powiatowych głosowało przeciwko wygaszeniu mandatu Mazurkowi, 1 radny wstrzymał się od głosu, 4 było za. Większością głosów Robert Mazurek pozostał w Radzie Powiatu. 

Radosław Grudzień nie składa broni. - Złożę skargę na uchwałę do wojewody, a potem droga przez sądy administracyjne - zapowiada.

Na prowadzonym przez siebie profilu Watchdog Radzyń Podlaski na Facebooku opublikował też faktury wystawione przez radzyński PUK na rzecz jednostek podległych powiatowi. - Jest tylko jeden mały problem. Otóż prezesem PUK jest radny powiatowy - pisze w komentarzu do zamieszczonych zdjęć i dodaje, że wniosek o wygaszenie mandatu kolejnego radnego jest już gotowy.

Nie obyło się bez dyskusji. Jak przebiegała sesja zobaczycie poniżej. To tylko 34 minuty.

 

Komentarze  

 
#1 Szczerzeradzyniak95 2020-07-28 08:14
To prawidłowo że nie ustępować bo ta rada nierada to śmiech na sali klasyczna ręka reke myje.


A skoro P. Ejsmont robi pod siebie przetargi w PUK to warto byłoby poprosić o kontrolę finansową skoro w kasie PUK jest deficyt 200 tyś złotych
 
 
#2 Andrzej Kotyłaakotyla 2020-07-28 08:39
Kiedy przed trzydziestu laty budowaliśmy samorząd lokalny, byliśmy w wieku dzisiejszych harcowników – często naszych uczniów. Były różnice zdań i poglądów, spory. Wielu z nas brakowało elementarnego obycia publicznego, właściwego słownictwa, doświadczenia. Były niedostatki w wykształceniu, a nawet w kulturze osobistej. Niektórzy nie widzieli różnicy pomiędzy ustawą a uchwałą, byli tacy, którzy w ramach "wniosku w kwestii formalnej" postulowali otworzyć okno, a w ramach wypowiedzi "ad wocem" wygłaszali oświadczenia. Jednak szanowaliśmy się i szanowaliśmy Samorząd. Był on przez wiele lat największym atutem nowej Rzeczypospolitej, dobrym argumentem za słusznością upadku komuny. Teraz łobuzeria polityczna niektórych gówniarzy, ich buta podbudowana pychą, arogancją i nieuzasadnioną pewnością siebie prowadzi do degrengolady Samorządu, deprecjonowania jego prestiżu oraz znaczenia. Są zapewne lepiej wykształceni, dysponują większymi możliwościami (technicznymi, medialnymi, etc.), ale zatracili poczucie etyki osoby zaufania publicznego, zaprzepaścili – dla kariery lub kasy albo z czystej lojalności obywatela TKM – podstawowe wartości Samorządu takie, jak przyzwoitość, zwykła uczciwość, profesjonalizm i odpowiedzialność. Wierzę, że (wcześniej czy później) tych karierowiczów zweryfikują wyborcy i niezawisłe sądy, a za sprawą swoich rówieśników – także często naszych uczniów – skutecznie, stanowczo i konsekwentnie przywołani oni zostaną do porządku metodami prawa, prawdy, demokracji i kultury i znikną na zawsze z przestrzeni publicznej okryci hańbą i pogrążeni wstydem.
 
 
#3 Małe spostrzeżenieardor 2020-07-28 10:42
Nie jestem zwolennikiem wybujałej i sztucznej superpoprawności językowej, ale w mojej szkole uczyli, że pisze się raczej "ad vocem" a nie "ad wocem".
 
 
#4 Andrzej Kotyłaakotyla 2020-07-28 16:48
Ze skruchą przyznaję rację. Niepotrzebnie to spolszczyłem. Gratuluję "ardor" spostrzegawczości oraz zwięzłości wypowiedzi.
 
 
#5 RE: Mazurek pozostał w radzieSunny 2020-07-29 11:36
Przecież wiadome było ze kruk krukowi oka nie wykole
 
 
#6 inne przysłowieyzzum 2020-07-29 14:47
tutaj raczej pasuje przysłowie "" (...) (...) łba nie urwie" a nie tam o jakichś krukach
 
 
#7 Andrzej Kotyłaakotyla 2020-07-30 04:41
Że się tak dołączę z dedykacją dla przeciwników wprowadzenia łaciny do szkół oraz "ardor": MANUS MANUM LAVAT.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.