Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 3 sierpnia 2020 imieniny: Lidia, Augustyn, Nikodem

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Po pijaku wjechał do rowu

Mariusz Szczygieł   
wtorek, 14 lipca 2020 16:56

PolicjaJak informuje radzyńska Policja, wczoraj kilka minut przed godz. 18:00 oficer dyżurny radzyńskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że na ulicy Lubelskiej samochód wjechał do rowu.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze ustalili, że za kierownicą volkswagena golfa siedział pijany 20-letni mieszkaniec gminy Radzyń Podlaski.

Przeprowadzone przez mundurowych badanie stanu trzeźwości wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Młodzieniec w takim stanie podróżował wraz ze swoją dziewczyną, która była trzeźwa i posiadała uprawnienia do kierowania.

20-latka czeka teraz rozprawa sądowa. Kodeks karny za jazdę w stanie nietrzeźwości przewiduje karę pozbawienia wolności do 2 lat.

 

Komentarze  

 
#1 RE: Po pijaku wjechał do rowufor_sale 2020-07-15 11:22
Zabierać samochody, karać wysokimi mandatami, odbierać prawo jazdy dożywotnio za takie wybryki. Dziewczyna powinna ponieść karę za to, że pozwoliła pijanemu prowadzić auto. Jest pusta jak bęben, że wsiadła do auta z pijanym kierowcą.
 
 
#2 RE: Po pijaku wjechał do rowupanter 2020-07-15 12:35
Za jazdę po pijaku powinno być dożywotnio zabierane prawo jazdy bez możliwości ponownego uzyskania go. Do tego licytacja majątku. Jeśli dziewczyna była świadoma tego, że kierowca jest pijany a mimo to zdecydowała się z nim jechać również powinna zostać ukarana. Wysokie kary powinny przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa. W zamian obniżyłbym podatki, aby nie były karą za pracę.
 
 
#3 Radykalne karyeSPe 2020-07-15 15:25
Konfiskata samochodu, to mizerna kara, kiedy to za 5-10 tysięcy moźna kupić następny w miarę dobry, a za 1 tysiąc, zdrowy rzęch. Dodatkowo, powinna być kara, niemożliwości zarejestrowania następnego przez 2, a nawet 5 lat, nawet na współmałżonka czy też członka najbliższej rodziny. Ponad to przez rok 30% wynagrodzenia zabierane na cele walki ze skutkami wypadków po alkoholu.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.