Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 3 sierpnia 2020 imieniny: Lidia, Augustyn, Nikodem

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Uczniowie z Radzynia na podium olimpiady ZUS

Małgorzata Korba   
czwartek, 02 lipca 2020 06:00

ZUSUczniowie z radzyńskiego ZSP są finalistami tegorocznej olimpiady z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych.

Na drodze do zwycięstwa pokonali uczniów z kilkudziesięciu szkół w województwie lubelskim. Co roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje olimpiadę dla uczniów szkół średnich, w której młodzi ludzie sprawdzają swoją wiedzę o ubezpieczeniach społecznych: składkach, zasiłkach, emeryturach i prowadzeniu firmy. W minionym roku szkolnym w konkursie uczestniczyło prawie 1300 uczniów z 55 szkół województwa lubelskiego.

Organizację finału olimpiady, który miał odbyć się w kwietniu, pokrzyżowała epidemia koronawirusa. Ale nie przeszkodziło to w wyłonieniu finalistów w województwach. Po raz pierwszy w historii konkurs odbył się przez internet. 19 czerwca o tej samej godzinie wszyscy uczestnicy przystąpili do testu o ubezpieczeniach społecznych na platformie testportal.pl. Mieli pół godziny, by odpowiedzieć na 25 pytań, które większość Polaków uznałaby za bardzo trudne. Uczniowie przygotowywali się do testów na podstawie materiałów z „Lekcji z ZUS”.

W województwie lubelskim zwyciężyli uczniowie z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim: Weronika Sposób, Kinga Walczyna i Jakub Petkowicz. Zdobyli największą liczbę punktów i napisali test najszybciej. Opiekę merytoryczną sprawowała nad nimi ich nauczycielka, Edyta Fijałek. W nagrodę uczniowie z Radzynia Podlaskiego mają zagwarantowane indeksy kilku uczelni, między innymi Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II i Uniwersytetu Warszawskiego.

Olimpiada co roku przyciąga coraz więcej uczniów. Wyposaża młodych ludzi w niezbędną wiedzę o ubezpieczeniach, która przyda im się w dorosłym życiu.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.