Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 10 lipca 2020 imieniny: Amelia, Filip, Witalis

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Kolejne zakażenie koronawirusem. Drugie w gminie Borki

Mariusz Szczygieł   
czwartek, 18 czerwca 2020 17:48

Ogłoszenie GOKiS18 czerwca br. Ministerstwo Zdrowia podało do wiadomości informację o kolejnym zakażeniu koronawirusem w naszym powiecie.

To 18 przypadek. Wirusa potwierdzono u kobiety w przedziale wieku 21-40 lat, z kwarantanny granicznej. Wcześniej (we wtorek 16 czerwca) Covid-19 wykryto u kobiety w przedziale wieku 0-20, która również przebywała w kwarantannie granicznej. Obie przyjechały zza wschodniej granicy do pracy w naszym kraju i mieszkały w Woli Osowińskiej. Aktualnie przebywają w szpitalu.

W związku z potwierdzeniem koronawirusa w Woli Osowińskiej, w trosce o bezpieczeństwo pracowników i interesantów od dzisiaj (18 czerwca) do 28 czerwca zamknięty został GOKiS i Agencja Pocztowa funkcjonująca w tym samym budynku. Wprowadzono także ograniczenia w pracy Urzędu Gminy w Borkach. Do bydynku Gminy można wejść jedynie w sprawach pilnych i niecierpiących zwłoki, po uprzednim kontakcie telefonicznym. 

W województwie lubelskim mamy dzisiaj 78 aktywnych zakażeń. W powiecie łukowskim 10, w Białej Podlaskiej 9. To blisko naszych wiosek i miasta. Niestety nie wiemy ile osób przechodzi chorobę bezobjawowo, dlatego warto pamiętać, że epidemia jeszcze się nie skończyła. Może nas zarazić każdy z kim się spotykamy. Datego wciąż należy zachowywać środki ostrożności.

Pomyślcie o innych - wkładajcie maseczki wchodząc do zamkniętych pomieszczeń - do sklepów, banków, do urzędów, na pocztę. Zadbajcie też o własne zdrowie. Używajcie rękawiczek, dezynfekujcie ręce. Wymagajcie używania maseczek przez innych, również na zewnątrz, kiedy nie można zachować bezpiecznej odległości.

Komunikat UG Borki

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.