Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 26 stycznia 2021 imieniny: Paulina, Wanda, Tytus

Cała Polska czyta dzieciom - podsumowanie radzyńskiej akcji

Elżbieta Topyła   
czwartek, 24 czerwca 2010 00:51

Cała Polska czyta dzieciomOgólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Filii MBP nr 2 mieszczącej się przy ul. Spółdzielczej 8 trwał od 7 do 11 czerwca.

Uczestnikami były dzieci z Filii nr 1 Przedszkola Miejskiego, Świetlicy SP nr 2 oraz czytelnicy biblioteki. Pierwszym zaproszonym gościem był pan Zbigniew Wojtaś- dyrektor Radzyńskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Radzyniu Podlaskim, miłośnik i wielki pasjonat żeglarstwa. I pod takim właśnie hasłem przebiegało spotkanie.

Tematem przewodnim kolejnego dnia OTCD był teatr. Gościem zaproszonym na ten dzień była pani Ewa Śliwińska- instruktor ROKiR , która zajmuje się trzema teatrami, prowadzi zajęcia, poczynając od najmłodszych, aż  po Uniwersytet III Wieku. Pani Ewa przeczytała przedszkolakom wiersze Tuwima i Brzechwy, prowadziła zajęcia rozwijające koncentrację i wyobraźnię u dziecka.

W trzecim dniu czytania dzieciom gościliśmy sierżant Barbarę Salczyńską z Powiatowej Komendy Policji w Radzyniu Podlaskim. Pani Barbara  przeprowadziła pogadankę na temat bezpieczeństwa dzieci podczas nadchodzących wakacji.

W czwartek 10 czerwca bibliotekę odwiedziła najmłodsza grupa przedszkolaków tzw. „maluchy”, które wysłuchały krótkiego opowiadania pt: „Ignaś mnie obraził”, oraz piosenki do słów Jacka Cygana i muzyki Romualda Lipko „Cała Polska czyta dzieciom”. Po południu w przedszkolu odbył się FESTYN RODZINY, na którym nie mogło zabraknąć akcentu związanego z biblioteką i akcją Cała Polska czyta dzieciom. Rodzice wysłuchali kilku słów na temat akcji oraz potrzeby głośnego czytania swoim pociechom od najmłodszych lat. O tym, że czytanie  codziennie buduje więź między dorosłym i dzieckiem, rozwija język, pamięć i wyobraźnię. Wszyscy uczestnicy festynu otrzymali zakładki  z akcji CPCD, a rodzice foldery ABCXXI- Cała Polska czyta dzieciom.

Ostatni dzień OTCD był równie interesujący jak poprzednie. Kolejne grupy z przedszkola  oraz Świetlicy SP nr 2 zostały zaproszone, aby wspólnie z zaproszonym gościem- panem Waldemarem Podsiadłym, czytać i bawić się w bibliotece. Nasz gość jest pracownikiem Wojewódzkiego Urzędu Marszałkowskiego oraz trenerem sekcji judo „Technik- Orion” przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim. Fascynację wzbudził pokaz walk w wykonaniu młodych judoków. Pytaniom nie było końca  a pan Waldemar cierpliwie na nie odpowiadał.

Zaproszeni goście czytali opowiadania z książki pt: „Opowiadania z morałem” a uczestnicy spotkań z zainteresowaniem je słuchali.

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom miał na celu ukazanie biblioteki jako miejsca,  gdzie można przeczytać i wypożyczyć książkę, ale również w sposób ciekawy spędzić czas, spotkać interesujących ludzi, którzy próbują zachęcić do czytania i  rozwijania swoich pasji i zainteresowań.

{morfeo 371}{morfeo 372}

 

Komentarze  

 
#1 strach z (...) włazi!anonim 2010-06-28 01:16
Jednak niezależność to wasza pięta A...wa! Wszystko o (...) potłuc!
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.