Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 4 sierpnia 2020 imieniny: Dominika, Jan, Protazy

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Uwaga! Będzie kara za nieprzerejestrowanie lub niezgłoszenie sprzedaży auta

Michał Maliszewski   
środa, 04 grudnia 2019 07:00

SamochódOd 1 stycznia 2020 starosta będzie zobowiązany do nałożenia kary administracyjnej w wysokości od 200 do 1 000 zł na właścicieli, którzy nie zgłoszą się do Wydziału Komunikacji w celu zarejestrowania pojazdu lub zgłoszenia jego zbycia.

Przepisy ustawy Prawo o ruchu drogowym nakładają na nabywców i zbywających pojazdy obowiązek zgłoszenia tego faktu we właściwym ze względu na miejsce zamieszkania Wydziale Komunikacji w terminie 30 dni licząc od dnia zakupu lub sprzedaży. Obecnie nie wywiązanie się z tego nie rodzi żadnych konsekwencji, stąd niektórzy właściciele pojazdów nie zgłaszają tego faktu. Niedługo sytuacja ta ulegnie zmianie - od 1 stycznia 2020 r. wchodzą w życie przepisy wprowadzające kary pieniężne za nieprzerejestrowanie pojazdu.

W tym dniu zaczyna obowiązywać 30 dniowy termin na załatwienie formalności z tym związanych. Kary będą nakładane w drodze decyzji administracyjnych, wpłacane będą na konto powiatu a w przypadku ich nieuiszczenia, sprawa będzie kierowana do egzekucji w trybie administracyjnym tj. do komorników działających przy urzędach celno-skarbowych. 

 

Komentarze  

 
#1 Juz szukaja pieniedzy !!radzyniak26 2019-12-04 16:06
Co za idiotyzm.Jezeli kupie auto powypadkowe jak mam je niby przerejestrowac w ciagu 30 dni skoro nie przejdzie przegladu.Przeciez to jest tylko zabieranie pieniedzy od obywateli
 
 
#2 Z obcego krajuradzyniak26 2019-12-04 16:11
Chodzi mi o auto z obcego kraju
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.