Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 6 czerwca 2020 imieniny: Pauliny, Norberta | 2005 - w wieku 70 lat zmarł w Radzyniu ks. Piotr Kowalski, powszechnie znany i lubiany kapelan radzyńskiego szpitala

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Droga od Zabiela przez Paszki będzie wyremontowana

Michał Maliszewski   
czwartek, 28 listopada 2019 07:00

Starosta Szczepan Niebrzegowski i wójt Wiesław MazurekWładze miasta, powiatu i gminy Radzyń Podlaski przygotowują projekt na przebudowę długiego odcinka drogi od Radzynia, przez Zabiele i Paszki aż do krajowej 19-stki.

Niedawno odbyło się spotkanie tych trzech samorządów, podczas którego zdecydowano by wspólnymi siłami zmodernizować tę drogę. O tych zamierzeniach powiedział nam wójt gminy Radzyń Podlaski: - Znając od wielu lat bardzo trudną sytuację na drodze powiatowej łączącej dwie drogi krajowe 63 i 19 wyszliśmy naprzeciw tym trudnościom i wspólnie z starostą Szczepanem Niebrzegowskim oraz burmistrzem Jerzym Rębkiem i mną postanowiliśmy doprowadzić do remontu tej drogi.

- Oczywiście uwzględniamy wszystkie inne inwestycje oraz powstającą infrastrukturę, chcemy wspólnymi siłami połączyć trzy samorządy, żeby mieć jakąś konkurencyjność wniosku na remont całego ciągu – kontynuował Wiesław Mazurek. – Droga rozpoczyna się na terenie miasta, stąd udział burmistrza, który deklaruje swoją pomoc, pozostała część drogi jest na terenie gminy Radzyń Podlaski i pomimo, że jest to droga powiatowa, to są tu nasi mieszkańcy, chcemy wesprzeć pana starostę w tym remoncie. Oczywiście jest to wyjątkowy odcinek, ponieważ jest duże natężenie ruchu, największe uciążliwości są w miejscowości Zabiele, dziurawa i kręta droga ograniczająca widoczność i umiejscowiona przy drodze szkoła podstawowa. Nie tylko mieszkańcy poruszają się tam samochodami, ale są osoby piesze, rowerzyści, a nade wszystko dzieci, które idą bądź wracają ze szkoły, łącznie z przedszkolakami. Tym bardziej zależy nam na tym, by zadbać o to bezpieczeństwo i jak najszybciej doprowadzić do remontu tej drogi. Mam nadzieję, że połączenie trzech sił i w sposób finansowy, ale też i jako projekt trzech samorządów będzie konkurencyjny, uda nam się pozyskać pieniądze i wybudować tę drogę łącznie z chodnikiem.

Władze miasta, gminy i powiatu liczą na dofinansowanie z Samorządowego Funduszu Dróg. – Jest to dofinansowanie rządowe przyznawane za pośrednictwem wojewody – tłumaczy wójt Mazurek. – Wiemy już kto jest nowym wojewodą i liczymy na bardzo dobrą współpracę, ponieważ w jakiś sposób znamy się już z panem wojewodą Lechem Sprawką i myślę, że będzie mu blisko do nas, bo rozumiemy się. Chcemy sobie wzajemnie pomagać, bo myślę, że będzie to bardzo dobra wiadomość dla pana wojewody, jeśli mieszkańcy będą czuli się bezpiecznie poruszając po tej drodze – zakończył wójt gminy Radzyń Podlaski.

 

Komentarze  

 
#1 oby nie zapomnianoo chodniku i ścieżce rowerowejemenemsik 2019-11-28 12:28
bo tylko wtedy będzie to miało sens. A i punktów w konkursie na dofinansowanie przybędzie.
Ścieżka rowerowa z Radzynia do Paszk byłaby idealnym początkiem niebieskiego szlaku rowerowego.
Oby, trzymam kciuki.
 
 
#2 A inne wnioski?stadionowy 2019-11-28 16:16
A kiedy wniosek na stadion?
 
 
#3 @stadionowyemenemsik 2019-11-28 16:46
jak zaczną grać w piłkę a nie tylko kopać w kostkę przeciwnika ;-)
 
 
#4 Bardzo dobry ruch !ibsen 2019-11-29 00:30
Myślałem ,że się nie doczekam remontu drogi Radzyń- Zabiele -Paszki .
Super ,że są w końcu plany żeby coś w tym kierunku robić !
Wielkie dzięki za chodnik między Zabielską a Wisznicką !
 
 
#5 BrawoeSPe 2019-11-29 11:58
Jeszcze Leśna, to teź bym się ucieszył!
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.