Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 26 maja 2020 imieniny: Filipa, Pauliny, Marianny - DZIEŃ MATKI

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

III Marsze Niepodległości

Michał Maliszewski   
czwartek, 28 listopada 2019 07:00

Podczas zajęć11 listopada, w 101 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, w Szkole Podstawowej w Czemiernikach odbyły się Czemiernickie Marsze Niepodległości. Ta cykliczna impreza zgromadziła wiele osób, które chciały aktywnie spędzić wolny czas i w ten sposób uczcić nasze Święto Narodowe.

Oprócz sprawdzenia swojej sprawności fizycznej i orientacji w terenie uczestnicy mogli również nawiedzić urokliwe miejsca Czemiernik. Impreza miała również za zadanie spopularyzować różne formy aktywnego spędzania czasu wolnego.

Uczestnicy biorący udział w marszach zostali sklasyfikowani na trzy kategorie:

  • Szkoła Podstawowa,
  • Rodzinna,
  • Open.

Trasy liczyły od 5 do 8 km. długości i były poprowadzone po mieszanym terenie. Mimo wielu niekorzystnych prognoz, pogoda dopisała.

Ilość nagród była imponująca, dlatego wystarczyło ich dla każdego uczestnika. Nie sposób nie wspomnieć o Sponsorach, którzy hojnie wsparli organizatorów imprezy. Byli to:

  • Wójt Gminy Czemierniki – Arkadiusz Filipek
  • P.H.U. Włodzimierz Domański

Organizatorem gry terenowej był Czemiernickie Towarzystwo Regionalne w ramach projektu Drogi wolności w Gminie Czemierniki, współfinansowana z Programu Działaj Lokalnie przez Akademię Filantropii w Polsce oraz Fundację Akcja Działa.

Gospodarzem imprezy był dyrektor Szkoły Podstawowej w Czemiernikach, pan. Ireneusz Kaczorek. Budową trasy zajął się pan Tomasz Sobieszek wraz z sympatykami SKTK – Maksymilianem Kurowskim i Sebastianem Majem. Wsparcia w technicznego udzielił nauczyciel Szkoły Podstawowej w Czemiernikach, pan Krzysztof Badziak.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali puchary i dyplomy. Byli to:

  • Szkoła podstawowa – Natalia Zagrodna i Łucja Wójtowicz;
  • Open – Arkadiusz Wójtowicz i Patryk Skolimowski;
  • Rodzinna – rodzina Brzozowskich.

Każdy z uczestników oprócz nagrody otrzymał dyplom uczestnictwa w III Czemiernickich Marszach Niepodległości.

191127-czemier-1191127-czemier-2191127-czemier-3191127-czemier-4191127-czemier-5191127-czemier-6191127-czemier-7191127-czemier-8

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.