Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 4 czerwca 2020 imieniny: Karola, Franciszka

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Rewitalizacja parku nie w najbliższych latach

Michał Maliszewski   
piątek, 20 września 2019 07:00

Burmistrz Jerzy RębekMimo, że miasto Radzyń Podlaski otrzymało milionową dotację na rewitalizację parku to jednak nic nie wskazuje na to, że w najbliższym czasie zostanie ona przeprowadzona.

Przypominamy, że urzędnicy przygotowali kosztorys inwestorski na kwotę 2 milionów złotych, jednak najniższa zaproponowana w przetargu oferta opiewała na 2 miliony 900 tysięcy złotych. W budżecie nie było zaplanowanych tak dużych środków na realizację tego przedsięwzięcia. Podczas ubiegłej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta radna Bożena Lecyk dopytywała burmistrza Jerzego Rębka o dalszych zamierzeniach w stosunku do radzyńskiego parku.

Radna Bożena Lecyk- Chciałam zapytać czy w ramach tych środków (z planowanej dotacji w kwocie 22 milionów złotych przyp. red.) będzie rewitalizacja parku? Czy zostanie uwzględniony park, ponieważ z tego co wyczytałam to nie będzie realizowany z pieniędzy, które już zostały wykorzystane z różnych względów, nie wyłonienia wykonawcy, za małej kwoty, która jest na to przeznaczona – pytała radna.

- My nie mieliśmy wtedy tych 900 tysięcy złotych, nie mieliśmy z czego dodać i dlatego też zrezygnowaliśmy na ten czas z rewitalizacji parku, tym bardziej ostatnie wydarzenia utwierdziły mnie w przekonaniu, że słusznie postąpiliśmy, ponieważ do tych 22 milionów złotych, które otrzymamy na przestrzeni trzech lat będziemy musieli dołożyć udział własny rzędu 5 lub 6 milionów złotych – odpowiedział burmistrz. – Ja nie mogę zrobić kompleksowego działania na terenie zespołu pałacowo-parkowego, bo nie mielibyśmy pieniędzy na szereg innych działań infrastrukturalnych na terenie miasta, czyli budowę chodników, ulic, wodociągów, kanalizacji. Stąd jest taka decyzja o wycofaniu się z rewitalizacji parku, bo nas na to na ten czas nie stać. Tylko to jest ten powód zasadniczy. Chcę jedną rzecz dodać – podczas wizyty marszałka Stawiarskiego w ostatnim okresie, marszałek powiedział mi wyraźnie, że w nowej perspektywie, którą już ten zarząd będzie realizował znajda się środki na kolejne działania inwestycyjne w zakresie ochrony zabytków kultury. Myślę, że wrócimy do tego odrobinę później. Ludzie mawiają: „najpierw buduję dom, później robię ogródek” i my też z tego założenia wychodzimy – zakończył Jerzy Rębek.

 

Komentarze  

 
#21 Do 19eSPe 2019-09-24 17:57
Broń Boże, abym się czepiał. Mam pytanie, czy istnieją wiarygodne wykazy zamordowanych w tym budynku więźniów, wcześniej przez Niemców, a po wojnie przez UB. Pytam się po prostu, bo podoba mi się pomysł, aby obok siebie, na jednej ze ścian, umieścić dwie tablice pamiątkowe z nazwiskami zamordowanych tu przy Warszawskiej, w tak zwanej katowni.
 
 
#22 RE: Rewitalizacja parku nie w najbliższych latachWschód 2019-09-26 21:27
Rębek poświęcił miasto Bozi i udaje świętego przed ludżmi.A miasto popada w coraz większą ruinę.200 kg dynamitu rozwiązałoby problem, bezużytecznego pałacu i uchroniło miasto od zbędnych wydatków.Nuże więc obywatele,róbcie ściepę i w czynie społecznym wysadżcie pałac w powietrze.
 
 
#23 !eSPe 2019-09-26 21:33
Wójt Rębek, zatrzymał się w rozwoju, na etapie, kiedy był wójtem gminy Radzyń Podlaski. Nie zauważył, że zmieniły się uwarunkowania prowadzenia polityki gospodarczej. Nie pamiętam, ale wówczas było że prawie jeszcze PRL?
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.