Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 30 maja 2020 imieniny: Feliksa, Ferdynanda | 1940 - za zabicie Niemca rozstrzelano w lesie Planta 50 mężczyzn z Rudna i proboszcza Romana Ryczkowskiego

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Zmiany z Zarządzie Dróg Powiatowych. Pracownicy drogowi otrzymają podwyżki

Michał Maliszewski   
sobota, 14 września 2019 07:00

Starosta Szczepan NiebrzegowskiPodczas XII sesji Rady Powiatu w Radzyniu Podlaskim radna Anna Szymala dopytywała się Szczepana Niebrzegowskiego o poczynione zmiany w regulaminie organizacyjnym jednostki podległej starostwu.

- Niech pan nam powie na czym mają polegać te zmiany w regulaminie – Czy będzie się to wiązało ze zmianą nazewnictwa stanowisk, czy będą redukcje, czy będą cięte koszty w postaci wynagrodzeń? – pytała radna.

- Zmiany w regulaminie są wdrażane, część stanowisk zmieniła nazwę, do regulaminu wprowadzono nowe stanowisko „kierownika w posterunku drogowym” – odpowiedział starosta Szczepan Niebrzegowski.

– Po tych zmianach to wszystko nie okrzepło, ale jesteśmy bardzo zadowoleni. Jest mniej kierowników, krótko mówiąc, idziemy w kierunku zmniejszonych ilości stanowisk urzędniczych, a zwiększenia ilości robotniczych - kontynuował. - Zależy nam na tym, by prace Zarządu Dróg Powiatowych było widać na drogach. Wierzę w to, że państwo tę pracę zauważacie, przykład – koszenie poboczy. Nie kosimy wyłącznie zakrętów jak to bywało w przeszłości. Teraz pobocza wszystkich dróg powiatowych są wykaszane, ubytki są na bieżąco likwidowane. Jeżeli gdzieś w którejś gminie tak nie jest to prosimy o kontakt z Zarządem Dróg Powiatowych. Jeżeli chodzi o wynagrodzenie to chcę powiedzieć, że postawiłem na jednym z wakacyjnych posiedzeń zarządu powiatu wniosek, aby tych pracowników, którzy są najgorzej uposażeni, konkretnie pracowników robotniczych na posterunku, by ich płaca wzrosła i od września dyrektor przeprowadzi taką regulację i myślę, że nie będzie w naszych jednostkach powiatowych, którzy na pasku mają jedynkę z przodu. Zaczęliśmy wiosną tego roku od pracowników SP ZOZ, a teraz pracownicy Zarządu Dróg Powiatowych. To delikatne podwyżki, bo dzisiaj 200 czy 300 złotych to nie jest kwota, która będzie wszystkich satysfakcjonowała, ale na tyle nas w tym momencie po prostu stać – zakończył starosta powiatowy.

 

Komentarze  

 
#1 RE: Zmiany z Zarządzie Dróg Powiatowych. Pracownicy drogowi otrzymają podwyżkidaisy62 2019-09-15 10:23
tam pracuje wiecej kierownikow jak fizycznych prosze wejsc do biura zobaczycie ilu tam nierobow siedzi za biurkiem wstyd ze tak jest na jednego fizycznego przypada ze 3 kierownikow to chore
trzeba to kierownicto pognac do roboty tylko fizycznej znam ten temat bardzo dobrze
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.