Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 30 maja 2020 imieniny: Feliksa, Ferdynanda | 1940 - za zabicie Niemca rozstrzelano w lesie Planta 50 mężczyzn z Rudna i proboszcza Romana Ryczkowskiego

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Ul. Wisznicka. Modernizacja węzła ciepłowniczego

Michał Maliszewski   
środa, 28 sierpnia 2019 07:00

Rozkopy na ul. Wisznickiej przy apteceTrwa wymiana sieci ciepłowniczej wysokich parametrów od Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej do radzyńskiego szpitala.

- To jest stara sieć kanałowa, utworzona w momencie budowania szpitala, końcówka lat 70-tych – powiedział nam prezes PEC. – Wymieniamy ją na sieć preizolowaną. Ona idzie inną trasą niż stara sieć, trochę na skróty. Poza tym w pewnym odcinku rozszerzamy tę sieć, stosujemy większe rury po to, by w planach strategicznych mieć większe możliwości penetrowania tego terenu wokół szpitala i tych bloków. Te prace rozpoczęły się w czerwcu. Zrobiony jest odcinek od kotłowni do ul. Wisznickiej. Czekamy na przekop pod ulicą Wisznicką, ponieważ GDDKiA nie zgadza się, by ten przecisk był krótszy – oznajmił Jerzy Woźniak.

W tym momencie prezes oczekuje na zgodę na wykonanie przekopu, który zrealizuje PEC Serwis z Siedlec. – Prace są cały czas wykonywane – kontynuował prezes. – Wymiana rur za ulicą Wisznicką, koło apteki, pogotowia ratunkowego do wymiennikowni szpitalnej. Prace mają zostać zakończone do 31 października br., ale myślę, że całkowite wykonanie zadania będzie wcześniej. Ta inwestycja może być kłopotliwa dla mieszkańców, bo ta przejściówka od Zabielskiej do Wisznickiej jest w tej chwili zamknięta, ale prosimy o okazanie cierpliwości, ponieważ odtworzymy tę drogę na nowo z kostki brukowej. Postaramy się tak pracować, by szpital nie odczuł braku ciepłej wody. Mamy porozumienie ze szpitalem - zakończył.

Kwota tej inwestycji to 860 tysięcy złotych, z czego 600 tysięcy złotych to pożyczka z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, a reszta (260 tysięcy złotych) to środki własne.

- Jako przedsiębiorstwo jesteśmy zmuszeni do wykonywania czynności dotyczących efektywności energetycznej – mówił Jerzy Woźniak. – Chodzi o zmniejszenie strat na przesyle energii cieplnej od kotłowni, do szpitala (700 metrów długości węzła ciepłowniczego). Dzięki tej inwestycji będą mniejsze straty ciepła. My musimy się starać o Certyfikaty Efektywności Energetycznej. Dzięki temu uzyskamy 36 certyfikatów, a rocznie trzeba nam 46. Corocznie musimy je kupować, jeśli nie pozyskamy je sami w wyniku inwestycji. My jesteśmy do tego zobligowani, musimy modernizować miasto, by w każdym roku jakiś efekt energetyczny był. Można nic nie robić tylko kupować certyfikaty, ale idziemy tą drogą, by zachowywać się zgodnie z ustawą o efektywności energetycznej. To jest największe zadanie jakie realizujemy w tym roku w PEC w Radzyniu Podlaskim – zakończył prezes PEC.

190823-spzoz-1190823-spzoz-2190823-spzoz-3190823-spzoz-4190823-spzoz-5190823-spzoz-6190823-spzoz-7

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.