Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 27 maja 2020 imieniny: Juliusza, Magdaleny, Jana

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

,,Razem odkryjmy świat programowania” - podsumowanie projektu

Michał Maliszewski   
piątek, 17 maja 2019 07:00

Wspólne zdjęcieW bieżącym roku szkolnym Szkoła Podstawowa w Woli Chomejowej przystąpiła do realizacji projektu ,,Razem odkryjmy świat programowania – szkolenia dla nauczycieli i uczniów z podregionu lubelskiego” w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020.

Projekt realizowany jest przez Fundację VCC w partnerstwie z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim oraz Fundacją „Wschodni Klaster Innowacji”. Celem głównym projektu jest rozwój kompetencji cyfrowych, w tym umiejętności ściśle informatycznych.

W ramach realizacji projektu trzy nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: Magda Dzioba, Wioleta Kuczyńska i Anna Rogulska systematycznie uczestniczyły w weekendowych szkoleniach grupowych z obszaru kompetencji cyfrowych i medialnych, programowania i nauczania programowania dla nauczycieli publicznej edukacji wczesnoszkolnej w wymiarze 35 godzin.

Uczniowie klas 0 – III od września 2018 roku realizowali natomiast w sali komputerowej zajęcia programowania w środowisku Scratch pod czujnym okiem Piotra Jakubczyka.

Zwieńczeniem całego projektu były zajęcia wyjazdowe z programowania, które odbyły się 14.05.2019 roku w Ośrodku Szkolenia, Dokształcania i Doskonalenia Kadr KURSOR w Białej Podlaskiej.

Na miejscu uczniowie mieli możliwość programowania ozobotów i robotów Arduino. Dodatkowo wszystkie dzieci mogły poznać kolejne etapy wykonania własnego robota za pomocą wykałaczek, silniczka, korków od butelek i baterii. Młodzi pasjonaci poradzili sobie z zadaniami doskonale i z dumą prezentowali przed grupą efekty swojej pracy.

Po zakończonych warsztatach wszyscy uczestnicy jednogłośnie stwierdzili, że programowanie może być fascynującą przygodą!

190516-robotyka-1190516-robotyka-2190516-robotyka-3190516-robotyka-4

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.