Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 27 maja 2020 imieniny: Juliusza, Magdaleny, Jana

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Trwa rekrutacja do szkoły muzycznej!

Michał Maliszewski   
piątek, 10 maja 2019 07:00

PlakatMuzyka to najpiękniejsza ze sztuk. Chcecie rozwijać pasję muzyczną swoich dzieci? Zapiszcie je do Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim!

Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim prowadzi zapisy na rok szkolny 2019/2020. Szkoła jest placówką publiczną, prowadzoną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Nauka w szkole jest bezpłatna. Program kształcenia, w zakresie praktycznej nauki gry na instrumentach (fortepianie, skrzypcach, gitarze, akordeonie, flecie, saksofonie i trąbce) oraz przedmiotów ogólnomuzycznych, odbywa się w dwóch cyklach nauczania: sześcioletnim (od 5 do 10 roku życia) oraz czteroletnim (od 8 do 16 roku życia).

Edukacja muzyczna dzieci i młodzieży może wspomóc ich wszechstronny rozwój i przynieść wiele korzystnych efektów: rozbudzić kreatywność, poprawić pamięć, nauczyć koncentracji uwagi, cierpliwości i wytrwałości, pomóc w wyrażaniu emocji, poprawić koordynację ruchową, uwrażliwić na piękno, wzmocnić wiarę w siebie, przyzwyczaić do wystąpień publicznych, być konstruktywnym sposobem spędzania czasu. Dlatego już dziś zapiszcie swoje dziecko do Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. K. Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim.

Wniosek o przyjęcie dziecka należy złożyć do dnia 23 maja 2019 r. w sekretariacie szkoły przy ul. Jana Pawła II 2 (Pałac Potockich). Druki wydaje sekretariat szkoły (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00–19.00), dostępne są również na stronie internetowej www.psmrp.edu.pl (zakładka Rekrutacja).

Szczegółowe informacje o zasadach przyjęcia można uzyskać w sekretariacie szkoły pod numerem telefonu 83 352 97 63 oraz na stronie internetowej szkoły.

Harmonogram rekrutacji:

  • 17 maja 2019 r. godz. 16.30 -18.00 - Dzień Otwarty Szkoły, godz. 16.30 spotkanie z Dyrektorem PSM,
  • 23-24 maja 2019 r., godziny popołudniowe - zajęcia przygotowawcze dla zainteresowanych nauką w szkole,
  • 28 maja 2019 r. – przesłuchania kandydatów do szkoły.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.