Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 18 czerwca 2019 imieniny: Elżbiety, Marka | 1456 - powstaje parafia św. Trójcy, w wyniku wystawienia dokumentu fundacyjnego parafii w Białce Niżnej, czyli Kozmimrynku przez biskupa krakowskiego Tomasza Strzempińskiego

Na ul. Polnej będzie gaz ziemny

Michał Maliszewski   
czwartek, 11 kwietnia 2019 08:00

Burmistrz Jerzy RębekPodczas ubiegłej sesji Rady Miasta burmistrz Jerzy Rębek poinformował o rozbudowie infrastruktury gazowej na terenie naszego miasta. Na razie są to tylko plany, które mają się w niedługim czasie urealnić.

Na pierwszy ogień idzie ulica Polna, z której większość mieszkańców wyraziła chęć zainstalowania przyłącza w swoim domu.

- Chciałem poinformować, że składamy wnioski do Lubelskiej Spółki Gazowej celem rozbudowy sieci na terenie miasta – mówił burmistrz. – Przykładem jest ul. Polna, gdzie zdecydowana większość mieszkańców zgłosiła akces przystąpienia do tego procesu związanego z budową przyłączy gazowych. Oczywiście jest wiele innych miejsc na terenie miasta, gdzie takie gazociągi dobrze by było, gdyby powstały to wtedy w łączności z realizacja programu z Funduszy Norweskich oraz programu Czyste Powietrze możemy osiągnąć ten zamierzony cel – zakończył Jerzy Rębek.

Mamy nadzieję, że rozszerzenie infrastruktury gazowej będzie miało miejsce jeszcze w tym roku.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.