Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 20 października 2019 imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana | 2005 - odbył się pierwszy wykład powszechny dla słuchaczy radzyńskiej Filii Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Już niedługo

Francis TUAN (singer/songwriter) godz. 20.00 image
Francis TUAN (singer/songwriter) godz. 20.00, 26.10.2019, KOFI&TI Kawiarnia i Herbaciarnia Artystyczna
takes place in
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Zmiana organizacji ruchu w mieście dla samochodów ciężarowych

Michał Maliszewski   
środa, 10 kwietnia 2019 08:00

Burmistrz Jerzy RębekMniejsze ulice, nieprzystosowane do ciągłej jazdy samochodów ciężarowych odczuwają nacisk tonażu, przez co powstają koleiny i doły.

Dlatego władze miasta postanowiły zrobić ograniczenie do przemieszczania się na niektórych ulicach Radzynia Podlaskiego. - Trwają prace nad zmianą organizacji ruchu na ulicy Konstytucji III Maja, ul. Kościuszki tak, aby tym ciągiem drogowym nie podążały kilkudziesięciotonowe składy samochodów, które dojeżdżają do naszych zakładów pracy, ale równocześnie degradują nam te uliczki, którymi przemieszczają się te potężne samochody – mówił burmistrz.

Dojazd dla samochodów ciężarowych jest zapewniony od strony ul. Międzyrzeckiej oraz przez obwodnicę.

- Jest też zmiana w ograniczeniu wjazdu do miasta potężnych samochodów na ul. Wyszyńskiego od ul. Wisznickiej – dodał Jerzy Rębek. – Chcemy powstrzymać ten ciężki tabor, aby nie kierował się do centrum miasta. To jest sprzeczne z naszymi interesami, a Radzyń ma na tyle szczęśliwe usytuowanie i sieć dróg krajowych, że w zasadzie do każdego zakładu pracy w mieście mogą dojechać ciężkie pojazdy omijając centrum miasta -zakończył burmistrz.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.