Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 20 października 2019 imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana | 2005 - odbył się pierwszy wykład powszechny dla słuchaczy radzyńskiej Filii Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Już niedługo

Francis TUAN (singer/songwriter) godz. 20.00 image
Francis TUAN (singer/songwriter) godz. 20.00, 26.10.2019, KOFI&TI Kawiarnia i Herbaciarnia Artystyczna
takes place in
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

W Radzyniu też strajkują

Michał Maliszewski   
wtorek, 09 kwietnia 2019 08:00

PlakatStało się. Nauczyciele w całej Polsce w poniedziałek, od 8-ej rano rozpoczęli strajk.

Według Ministerstwa Edukacji Narodowej ponad 51 proc. szkół i placówek oświatowych 8 kwietnia br. funkcjonowała bez zakłóceń. Związek Nauczycielstwa Polskiego uruchomił na czas strajku specjalną linię telefoniczną z poradami prawnymi w sprawach związanych z protestem. Zarząd ZNP na swojej stronie intrernetowej napisał: przyjdziemy do szkoły, ale nie będziemy prowadzili zajęć lekcyjnych ani opiekuńczych, To jest protest, w którym chodzi o naszą godność i o lepszą przyszłość polskiej szkoły.

Na budynkach szkół na terenie naszego miasta powiewają flagi Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz widnieją plakaty z informacją o strajku. W I Liceum Ogólnokształcącym pracowało tylko 5-ciu nauczycieli. Uczniowie wraz z opiekunami przebywali w sali sportowej oglądając film lub grając. Ich ilość z biegiem czasu malała. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych protestowało ponad 50 nauczycieli. Do strajku włączyła się również: Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 2, Gimnazjum nr 2 oraz Przedszkole Miejskie nr 1 i nr 2. Normalnie funkcjonowały: Gimnazjum nr 2 i Przedszkole Miejskie nr 3.

Strajk potrwa do odwołania, więc nie można jednoznacznie określić kiedy się zakończy.

Flaga

 

Komentarze  

 
#41 RE: W Radzyniu też strajkująpaura 2019-04-13 08:46
popieram protest nauczycieli – aż dziw, że jeszcze jacyś nauczyciele są w tym mieście i kraju..! A pioter, melasa to patole od jałmużny 500+ co z mojej pracy pewnie je dostają -wstyd! skoro takie wy mundre powinni was zatrudnić na paskowych taka praca przynajmniej „uczciwa”
 
 
#42 strajkmalesa 2019-04-13 13:17
Do roboty nieroby i komuchy!!Paura ty do lidera na taśmę. odechce sie strajku bedziesz pięty lizać aby do szkoły wrócić .Jak można domagać się takiej podwyżki kosztem dzieci ? CZEKAM tyklo kiedy rodzice pójdą do sądów!
 
 
#43 RE: W Radzyniu też strajkująpioter 2019-04-13 17:13
i co że dostaje z twojej wypłaty, zazdrościsz? Pracuj ciężej aby i mnie troszkę podwyższyli. Tak nauczyciele, zajrzę do waszych lewych pieniędzy z korepetycji to w następnej kadencji będzie 550+, jakoś waloryzacji nie widziałem.
 
 
#44 malesaradzyniak13 2019-04-13 17:40
ty to chyba w szkołę to kamieniami rzucałeś.
 
 
#45 do 40Yato 2019-04-15 08:21
Panie Andrzeju, zazwyczaj z frustratami nie dyskutuje bo to nie ma sensu, ale dla laureata konkursu ogólnokrajowego na największa chałę wyborczą,zrobię jednak wyjątek.
Jak zwykle unika pan odpowiedzialności, napisał pan jasno i wyraźnie, za kogo pan uważa tych, co mają inne zdanie na temat strajku. Proszę nie zaklinać rzeczywistości i nie odwoływać się do tego co być może miał pan w głowie, pisząc tego typu wierutne bzdury.

Nie musi mi pan podawać gdzie jest pan jeszcze zatrudniony, bo nie mam zwyczaju tak jak obecna opozycja, donosić na kogokolwiek i komukolwiek.
Pańska opinia na mój temat, nie jest dla mnie istotna, choć przyznaję, że jest powodem do dumy, że tak bardzo odstaje poziomem intelektualnym i etycznym od ludzi którzy swoich oponentów mają za chamów, dzieciorobów, darmozjadów etc. Dziękuje

Moje wyliczenia, miały być początkiem dyskusji, co takiego robią nauczyciele że brakuje tyle godzin, nie pracuje w szkole, nie wiem. Mógł pan odpowiedzieć rzeczowo ( przecież pan naprawdę potrafi), ale wybrał pan drogę zmieszania mnie z mułem i dnem.

Życzę dobrego i spokojnego dnia
 
 
#46 RE: W Radzyniu też strajkująWschód 2019-04-15 09:00
Kotyła to jest taki specjalista od kampanii wyborczych,że jak on komuś robi kampanię wyborczą to z góry wiadomo,że klient przegra.Kiedyś załatwił Rębka a potem dwa razy Kotwicę.Kotwica już dawno by został burmistrzem,gdyby nie korzystał z jego pseudomenadżerskich usług
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.