Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 26 marca 2019 imieniny: Emanuela, Teodora

Powiat radzyński chce zaciągnąć 7-milionową pożyczkę

Michał Maliszewski   
wtorek, 12 marca 2019 07:00

Prezydium Rady PowiatuW Biuletynie Informacji Publicznej Powiatu Radzyńskiego, w kategorii zamówień publicznych powyżej 30 tys. Euro pojawiło się ogłoszenie o zamówieniu usługi udzielenia kredytu długoterminowego w kwocie 7 milionów złotych.

Od uchwały budżetowej, przedstawionej pod koniec stycznia br. kwota kredytu zwiększyła się o 1 milion złotych. Pożyczka przeznaczona jest na pokrycie planowanego w 2019 roku deficytu. Spłata kredytu ma nastąpić w latach 2023–2030. Zarząd Powiatu zastrzegł sobie prawo zaciągnięcia kredytu w kwocie mniejszej niż określona w zamówieniu oraz do wcześniejszej spłaty kredytu, bez ponoszenia dodatkowych kosztów z tego tytułu.

Kwota deficytu powiatu to ponad 6 milionów 810 tysięcy złotych. W uchwale budżetowej zaplanowano zaciągnięcie kredytu w kwocie 6 milionów złotych. Mamy nadzieję, że kredyt powiększony o milion złotych przyczyni się jako wkład własny do planowanych inwestycji.

 

Komentarze  

 
#1 ???Paolo Borsellino 2019-03-13 04:07
Genialne.

Po prostu piękne.

To mówicie, że pieniądze rozpie..cie w tej kadencji, a spłacać będzie następna kandencja, być może inny starosta....

Za takie rzeczy to paragraf powinien być.
 
 
#2 do # 1zenek44 2019-03-13 12:22
Człowieku od propagandy, ogarnij się.Żaden starosta nie będzie spłacał kredytu tylko powiat . Po drugie aby pozyskać zewnętrzne pieniądze na inwestycje należy zabezpieczyć " wkład własny". Czy dobrze zrozumiałem- używając Twojego "genialnego" rozumowania, Rada Powiatu i Starosta powinni siąść na d... i nic nie robić?
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.