Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 26 maja 2019 imieniny: Filipa, Pauliny, Marianny - DZIEŃ MATKI

Wystąpienie dyrektor ZSP Grażyny Dzidy podczas międzynarodowej konferencji dyrektorów szkół zawodowych

Michał Maliszewski   
wtorek, 12 marca 2019 08:00

Konferencja8 marca 2019 r. w Warszawie miała miejsce Międzynarodowa Konferencja pt.: „Zmiany w ramowych planach nauczania kształcenia zawodowego, programach nauczania oraz w kwalifikacjach w zawodach”.

W spotkaniu uczestniczyli dyrektorzy szkół zawodowych z całej Polski oraz goście z Irlandii. Wśród czterech prelegentów znalazła się Grażyna Dzida, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych m. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim, która przedstawiła wpływ współpracy międzynarodowej szkół na wzrost kompetencji uczniów. W wystąpieniu zwróciła szczególną uwagę na organizację i efekty zagranicznych staży zawodowych dla uczniów.

Na konferencji wystąpili również: Paulina Machera z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji z wykładem na temat promowania szkolnictwa branżowego i konkursów umiejętności zawodowych, Patrycja Pilarek z Your international Training, która mówiła o korzyściach z udziału w projektach Erasmus+ oraz Jerzy Cisewski, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Tczewie, który przedstawił wykład na temat udziału nauczycieli i młodzieży w programach UE.

Konferencję przygotowało Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych.

190311-zsp-1190311-zsp-2190311-zsp-3