Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 18 czerwca 2019 imieniny: Elżbiety, Marka | 1456 - powstaje parafia św. Trójcy, w wyniku wystawienia dokumentu fundacyjnego parafii w Białce Niżnej, czyli Kozmimrynku przez biskupa krakowskiego Tomasza Strzempińskiego

Będzie szansa na wymianę starego pieca!

Michał Maliszewski   
środa, 13 lutego 2019 08:00

Sesja Rady MiastaBurmistrz Jerzy Rębek podczas ubiegłych obrad miejskich poinformował o programie, który ma zostać niedługo realizowany w naszym mieście.

Chodzi o wymianę starych kotłów centralnego ogrzewania, na nowe, które emitują dużo mniejsze zanieczyszczenie. - Urząd Marszałkowski nosi się z zamiarem wprowadzenia programu, który będzie umożliwiał mieszkańcom Radzynia i całej Lubelszczyzny uzyskanie dotacji na wymianę pieców centralnego ogrzewania – powiedział Jerzy Rębek.

– Decyzje są jeszcze nie podjęte ale prowadzone są symulacje, czy Urząd Marszałkowski na to stać. Jeśli tylko będzie taka decyzja to chcę państwa zapewnić, że miasto na pewno w tym programie weźmie udział i złożymy wniosek - kontynuował. - To jest na bardzo podobnej zasadzie jak to miało miejsce w przypadku solarów i fotowoltaiki. To równoległy program do „Czystego Powietrza w Powiecie Radzyńskim”. W okresie zimowym chyba wszyscy to dostrzegamy, że warto zainwestować w oczyszczenie atmosfery w dosłownym znaczeniu – mówił burmistrz.

Liczymy, że z tego programu skorzystają również gminy z terenu naszego powiatu.

 

Komentarze  

 
#1 gminyadrianboss11 2019-02-14 20:26
gminy już od lat korzystają z podobnego programu geniusze
 
 
#2 hmmm....Paolo Borsellino 2019-02-14 23:41
Czy Pan Burmistrz był już łaskaw poinformować co stało się z wnioskiem PECu na wymianę pieców?
Wniosek złożony w zeszłym roku do NFOŚu, czym na łamach gadzinówki Burmistrz nie omieszkał się pochwalić.
Jaki był wynik tych starań? Może redakcja ILEDZISIAJ mogłaby przy jakiejś okazji Pana Rębka zagadnąć?
 
 
#3 RE: Będzie szansa na wymianę starego pieca!niepokorny 2019-02-16 04:12
Oprócz wymiany pieców CO dobrze byłoby zrezygnować z syfiastego węgla sprowadzonego z Ukrainy czy Syberii który wcale nie wychodzi taniej bo jest mniej kaloryczny i o wiele bardziej smogowaty od polskiego śląskiego. Jednakże polski węgiel w polityce żmijowego Eurokołchozu i wasa li rządowych RP jest na cenzurowsnym
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.