Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 4 czerwca 2020 imieniny: Karola, Franciszka

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Jest szansa na termomodernizację budynku Urzędu Miasta

Michał Maliszewski   
sobota, 09 lutego 2019 08:00

Urząd MiastaBudynek magistratu w naszym mieście ma już swoje lata i najwyższy czas by został odnowiony.

To wszystko jest możliwe za sprawą dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego. Z podobnej opcji skorzystał Powiat Radzyński, pisaliśmy o tym tutaj! Teraz tą samą drogą co poprzedni starosta radzyński chce pójść burmistrz Jerzy Rębek wraz ze współgospodarzem budynku, wójtem Wiesławem Mazurkiem. O swoich planach włodarz Radzynia poinformował na ubiegłej sesji Rady Miasta.

- Do końca lutego złożymy wniosek do Urzędu Marszałkowskiego o środki na termomodernizację tego obiektu, w którym obecnie się znajdujemy – mówił burmistrz. – Jest taka możliwość i jest to ostatnia szansa aby zdobyć duże pieniądze na termomodernizację budynków użyteczności publicznej jakim jest ta sala konferencyjna. Możemy uzyskać do 95 procent dotacji kosztów kwalifikowanych. Pozostałe koszty niekwalifikowane i udział własny w 5 procentach podzielimy z gminą Radzyń Podlaski, jako współgospodarzy tego obiektu. To nie będą duże wydatki z budżetu miasta, ale może to być bardzo interesujące. Ten obiekt nie jest docieplony, on wymaga już kapitalnego remontu, dlatego chcemy to zrobić w tym roku, jeśli zyskamy dotację – zakończył.

Trzymamy kciuki za powodzenie w uzyskaniu dofinansowania.

 

Komentarze  

 
#1 pytanieP.K. 2019-02-09 14:17
jaka ostatnia szansa? znaczy, że wniosek można było złożyć już dawno temu a skoro Rębek rządzi 5 lat, to na poprzednika winy nie zwali, znając życie znów nie dotrzyma terminu albo narobi błędów i kasy nie będzie
 
 
#2 Add2monster 2019-02-09 15:56
Ciekawe czy w ciągu 5 lat doczekamy się obietnic związanych ze stadionem czy rewitalizacja parku.Dlaczego z parkiem nic się nie dzieje? Podobno dofinansowanie było przyznane...

Teraz ogłoszony jest konkurs w Ministerstwie Sportu i Turystyki na OSA czyli otwarte strefy aktywności. Może ktoś z UM by się zainteresował? :-) Myślę że na osiedlu Satuń przykładowo jest dobre miejsce na to.
 
 
#3 Pytanie?Paolo Borsellino 2019-02-09 18:20
Czy w ramach termomodernizacji zostanie do budynku dobudowany szyb windy, aby osoby z niepełnosprawnościami, osoby starsze, matki z dziećmi w wózkach miały dostęp do urzędu?
 
 
#4 Budynek UM - stary dworzec PKSkylo79 2019-02-10 11:28
Jeszcze miasto nie dostało tych 10 milionów. Ba nawet nie było ponownego rozpatrzenia wniosku ale tablica pokazująca jak ma wyglądać stary dworzec PKS już stoi. Ja się pytam nie za wcześnie zostały wydane pieniądze na tą tablicę? Żeby tylko nie okazało się że zostały wyrzucone w błoto.

A jeśli chodzi o termomodernizację budynku UM przy takiej dotacji to grzech nie jej nie przeprowadzić. Pytanie zasadnicze czy wniosku znowu ktoś nie spi... znowu ? Oby nie
 
 
#5 własny wkładeSPe 2019-02-10 22:14
A mnie się wydaje, że ci co mówią, że miasto celowo sporządzało trefne wnioski o dotacje, które później były odrzucane, nie mijają się z prawdą, twierdząc, że to było działanie z premedytacją. Miasta po prostu nie było stać na te dotacje, z braku własnych funduszy. Ale przyznanie się, równoznaczne było z harakiri. szukano wiec winnych zastępczych.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.