Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 2 czerwca 2020 imieniny: Marianny, Erazma

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Dzień Bezpiecznego Internetu w Woli Chomejowej

Magda Dzioba   
czwartek, 07 lutego 2019 08:00

PrzedstawienieOd 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej w lutym obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI), który odbywa się w ramach programu “Safer Internet”.

Ma on na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematu bezpieczeństwa online.   

Dzień Bezpiecznego Internetu 2019 w Woli Chomejowej obchodzony był 5 lutego pod hasłem ,,Działajmy razem!".

W związku z powyższym, uczniowie z klasy II i V pod opieką Magdy Dzioba oraz Wiolety Kuczyńskiej, przygotowały akademię okolicznościową, w której zaprezentowały jak wyglądają przeciętne relacje dziecka uzależnionego od komputera z zabieganymi rodzicami.

Dodatkowo uczennice odtworzyły prezentację multimedialną, w której przedstawiły widowni główne zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać w sieci.

Podczas obchodów DBI 2019 chcieliśmy podkreślić, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby – jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji.

Internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony.

190206-internet-1190206-internet-2190206-internet-3190206-internet-4

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.