Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 26 maja 2020 imieniny: Filipa, Pauliny, Marianny - DZIEŃ MATKI

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Środki na kulturę podzielone!

Michał Maliszewski   
piątek, 01 lutego 2019 08:00

Burmistrz Jerzy RębekW budżecie miejskim na 2019 rok zaplanowano 33 tysiące złotych na realizację zadań z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji.

Do konkursu stanęło 6 podmiotów, w tym dwa z nich złożyły projekty na dwa zadania. Zobaczcie kto i w jakiej kwocie otrzymał dotacje na swoje pomysły.

Największą pulę środków zgarnęło Stowarzyszenie „Melodia-Art” działające przy radzyńskiej szkole muzycznej. Na wyjazd na Międzynarodowy Festiwal w Świnoujściu otrzymali 8 tysięcy złotych (wnioskowali o 9 tysięcy złotych), natomiast na wyjazd na letnie warsztaty, koncerty w Kowarach, Karpaczu, Czechach i Austrii pozyskali tyle samo (wnioskowali o 9 tysięcy złotych).

Radzyńskie Towarzystwo Muzyczne na XXVI Dni Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim chciało uzyskać dotację od miasta w wysokości 14 tysięcy złotych. Otrzymało jednak, tak jak poprzednicy, 8 tysięcy złotych.

Stowarzyszenie „Podróżnik” oraz „Radzyniacy” wnioskowali o tę samą kwotę, czyli 4 tysiące 400 złotych. Otrzymali po 3 tysiące złotych. „Podróżnik” planuje opracowanie miejskiego szlaku turystycznego, przewodnika i odznaki turystycznej, natomiast „Radzyniacy” potrzebują środków na organizację koncertów i wyjazdy na nie.

Towarzystwo Nauki i Kultury „Libra” wnioskowało o dofinansowanie wydania 17 tomu „Radzyńskiego Rocznika Humanistycznego” za kwotę 5 tysięcy złotych oraz uruchomienie kwartalnika kulturalnego „Kozirynek” w formie internetowej na 2019 rok za 6 tysięcy złotych, jednak dofinansowanie zostało przyznane tylko na pierwszy projekt, w obniżonej kwocie do 2 tysięcy złotych.

Najmniejszą dotację uzyskało Stowarzyszenie Emerytów Rencistów i Inwalidów na zaplanowane przez nich wydarzenie pod nazwą: „Światowy Dzień Inwalidy” organizowany w Domu Ludowym w Zbulitowie. Na ten projekt potrzebowali 2 tysięcy złotych, natomiast uzyskali o połowę mniej.

 

 

Komentarze  

 
#1 Miasto skąpi na kulturę...FOX58 2019-02-01 11:18
co to jest 33 tysiące na tyle zainteresowanych rozwijaniem kultury podmiotów i stowarzyszeń,to nawet nie jest pensja śr.urzędnika przez rok.dodam że na uruchomiony dzienny dom pobytu dla 30 seniorów w 2018 r wydano poprzez zewnętrzny podmiot gospodarczy ok.95 tys zł.za te pieniążki seniorzy i inni mieli by środki na działalność kulturalną i oświatową na cały rok.
 
 
#2 Do FOX58radzyninfo 2019-02-01 11:28
Dlaczego wprowadzasz ludzi w błąd? Owszem miasto wydało w 2018 r. 95 tys. na seniorów, ale wszystkie środki zostały pozyskane z zewnątrz - z projektu, a nie pochodziły z własnego budżetu jak w tym przypadku.
 
 
#3 sportmonster 2019-02-01 13:51
Kiedy zajmiecie się remontem Stadionu Miejskiego w Radzyniu Podlaskim? Nie ma sztucznego boiska do treningu zima a stan trybuny głównej nie jest najlepszy nie piszac już o braku zadaszenia!
 
 
#4 do monsterP.K. 2019-02-01 14:56
jaki remont, Rębek podobno nawet na Orlęta obciął kasę - nie dał tyle ile obiecał a co dopiero jakiś remont, może ktoś złożyć zapytanie oficjalną drogą co z dofinansowaniem na klub?
 
 
#5 RE: Środki na kulturę podzielone!pioter 2019-02-01 15:02
a ja wnoszę o jedno. Jeśli jakieś stowarzyszenie lub miasto coś organizuje może warto podać nr konta na które można wpłacać darowizny, a co. Może wreszcie do kogoś dojdzie że Miasto to My. Spodobało się coś proszę bardzo dorzucać się do interesu i nie biadolić że na kulturę przeznaczono 33 tyś. i dlaczego tak mało. Może następny budżet po uwzględnieniu wpłat będzie większy i uda się zrobić coś więcej.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.