Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 22 lutego 2020 imieniny: Małgorzaty, Marty * 1810 - Narodziny Fryderyka Chopina

Underdog z radzyńskim akcentem

Michał Maliszewski   
środa, 23 stycznia 2019 07:00

UnderdogDwa tygodnie temu do kin trafił film Underdog, który od początku zyskał dużą popularność.

Produkcję oglądało pół miliona widzów w 9 dni, więc od premiery średnio 55 tysięcy 555 osób oglądało go dziennie! To niebywały wynik. W radzyńskim kinie, podczas premiery, 11 stycznia br. nie było praktycznie wolnych miejsc, natomiast sam film opowiada o ciężkim temacie, jakimi są walki w klatce. Za reżyserię zabrał się Maciej Kawulski, właściciel federacji KSW. Dla radzynian wartością dodaną może być to, że jeden z utworów, który słyszymy podczas filmu pt.: „Po tamtej stronie dnia” w wykonaniu Marka Dyjaka jest autorstwa Jacka Musiatowicza. Autor utworu napisał ten numer 20 lat temu, natomiast sama piosenka znalazła się na płycie „Moje Fado” Dyjaka, wydanej w 2011 roku.

Poniżej prezentujemy utwór w wykonaniu Jacka Musiatowicza (wersja koncertowa) i Marka Dyjaka:


Zobaczcie co o filmie mówi Janusz Wlizło, będący na premierze Underdoga w naszym mieście: - To naprawdę nadspodziewanie dobry film! Z całego serca polecam. Choć szedłem do kina z duszą na ramieniu, bo walki w klatce to nie moja bajka..., ale miło mnie reżyser i twórcy zaskoczyli. Film dobrze zrobiony. Ma głębsze przesłanie. Nie będę krył, że wzruszyłem się też kilka razy. Nie wykluczone więc, że nie wybrałbym się na ten film, bo plakat mówił mi "nie idź na mnie", "wiesz, że to będzie słabe", gdyby nie… no właśnie - Dziękuję Ci Jacku! dziękuję za naprawdę dobre emocje...  a Twój akcent muzyczny tak mocny, że wow! Chyba nikt się nie spodziewał jaki obraz przy tej piosence zobaczymy. Rewelacyjne zestawienie! Od dawna wiem i słyszałem to od wielu muzyków z Polski, że Jacek jest jednym z najlepszych w kraju tekściarzy. Sam nawet nie wiem jak wielu śpiewa jego teksty. Underdog w najbliższych dniach będzie miał swoją premierę w 12 krajach na świecie! Piosenkę Jacka Musiatowicza z Radzynia Podlaskiego usłyszy cały świat – oznajmił Janusz Wlizło.

(Miniaturka i foto – Janusz Wlizło)

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.