Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 18 czerwca 2019 imieniny: Elżbiety, Marka | 1456 - powstaje parafia św. Trójcy, w wyniku wystawienia dokumentu fundacyjnego parafii w Białce Niżnej, czyli Kozmimrynku przez biskupa krakowskiego Tomasza Strzempińskiego

SREBRNA TARCZA po raz kolejny dla I LO

Ewa Grodzka   
sobota, 12 stycznia 2019 08:00

Tarcza PerspektywyZ radością informujemy, że I Liceum Ogólnokształcące w Radzyniu Podlaskim zajęło 340 miejsce w Polsce i 19 w województwie lubelskim w Rankingu Perspektyw 2019. Zdobyliśmy SREBRNĄ TARCZĘ.

Jest to wielki sukces i ogromny awans, aż o 130 miejsc w porównaniu do roku ubiegłego, kiedy cieszyliśmy się uzyskaniem Brązowej Tarczy. Radzyńskie liceum nieprzerwanie od wielu lat uzyskuje te prestiżowe wyróżnienia (Srebrna Tarcza 2014, 2016,2019; Brązowa Tarcza 2015, 2017, 2018. Podstawowym kryterium branym pod uwagę w rankingu są wyniki maturalne. Zdawalność matury w I LO to rokrocznie co najmniej 98% do 100%. Świadczy to o bardzo dobrej i stałej kondycji edukacyjnej szkoły. Dyrektor Ewa Grodzka dziękuje wszystkim nauczycielom, uczniom i rodzicom za rzetelną pracę i współpracę dającą zasłużoną satysfakcję.

 

Komentarze  

 
#1 RE: SREBRNA TARCZA po raz kolejny dla I LOgajowy 2019-01-12 11:16
Gratulacje "Srebrnej Tarczy". Ale począwszy od 1 klasy po maturę - gro uczniów kształci się na korepetycjach. Często dużo płatnych, wiem coś o tym jako rodzic. Czasami dojazdy dużo kilometrów na lekcje biologii, chemii, matematyki. O językach obcych już nie wspomnę. Przyjmuję podziękowania dla dzieci i rodziców -bo to wysiłek duchowo - materialny! No ale na kondycję szkoły się składa. W moich czasach ( a też ta sama szkoła) było to nie do pomyślenia!
 
 
#2 RE: SREBRNA TARCZA po raz kolejny dla I LOaira 2019-01-12 13:50
Gratulacje dla szkoły i kondolencje dla tych, którzy nie potrafią nic wynieść z lekcji, tylko muszą płacić, żeby po raz kolejny przerobić materiał :( P. S. BARDZO ciekawe zjawisko, uczniowie z LO, zmuszeni chodzić na korki i nauczyciele LO zbijający kasę na korkach i uczący uczniów z innych szkół... Ja czegoś tu nie rozumiem, skoro są tacy słabi i sukcesy są wypracowane przez innych...
 
 
#3 jestem rodzicem więc wiemfajny20 2019-01-12 15:02
Moje dziecko jakiś czas temu ukończyło 1LO z bardzo wysokimi wynikami matur oraz świadectwem maturalnym z czerwonym paskiem (tak samo jak w pierwszej i drugiej klasie. Przez wszystkie lata nauki (gimnazjum również) dziecko uczyło się całkowicie samodzielnie, każda ocena była wypracowana, więc potwierdzam, że jeśli się chce to można. Na korepetycje nigdy nie wydaliśmy nawet złotówki.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.