Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 24 lutego 2020 imieniny: Bogusza, Macieja * 2009 - Polska pokonała w Radzyniu 3:0 drużynę Włoch w tenisa stołowego, Andrzej Tarkowski został prezesem "Orląt"

Burmistrz chce dotacji na Muzeum Żołnierzy Wyklętych i apeluje do mieszkańców o zapoznanie się ze studium kierunków rozwoju miasta

Michał Maliszewski   
czwartek, 13 grudnia 2018 07:00

Muzeum Żołnierzy Wyklętych, cela nr 6Podczas trzeciej w tej kadencji sesji Rady Miasta burmistrz Jerzy Rębek poinformował o złożonym wniosku na dotację w celu utworzenia w Radzyniu Podlaskim Muzeum Żołnierzy Wyklętych.

Włodarz miasta apelował również do radnych i mieszkańców o zapoznanie się i wniesienie uwag do Studium uwarunkowań kierunków rozwoju miasta. - Zwróciliśmy się do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z wnioskiem o przyznanie nam dotacji na wykonanie prac związanych z utworzeniem Muzeum Żołnierzy Wyklętych, tej katowni gestapo i UB. Myślę, że możemy liczyć na pewne wsparcie, ale jakie, to oczywiście okaże się po rozstrzygnięciu tego konkursu - mówił burmistrz.

- Do 11 stycznia proszę radnych i mieszkańców naszego miasta do zapoznawania się ze studium uwarunkowań i kierunków rozwoju miasta – dodał Jerzy Rębek. – Załącznik graficzny jest na stronie internetowej, można czytać to studium, rozpoznawać jego wszystkie elementy i zgłaszać swoje wnioski i postulaty do 11 stycznia br. To bardzo ważny dokument, bo jego przyjęcie pozwoli nam na zidentyfikowanie działań, związanych z wszechstronnym rozwojem miasta – zakończył burmistrz.

Dokument ten znajdziecie tutaj!

 

Komentarze  

 
#1 muzeumbolo2 2018-12-13 09:22
:-) Dobrze by było żeby było to muzeum,tylko kto napisze dobrze projekt. ;-)
 
 
#2 dopłata?waluś 2018-12-13 16:43
burmistrz stara się o dopłaty z ministerstwa ? przecie sen, Bierecki obiecał w kampanii zrobić to muzeum . wcześniej senator robił koncerty Mikołajkowe a co teraz? uważa że z p . Szewczakiem tak Podlasie oczarowali ? poczekamy do następnego roku .myślę że będzie ,,Dziękuję " z hukiem i odpryski do naszych władców (nie omylnych i nie szanujących innych)dolecą ?
 
 
#3 dotacjekamasutrax 2018-12-13 17:32
Ciekawe kiedy miasto uzyska dotacje na remont stadionu z zadaszeniem oraz boisko treningowe o sztucznej inteligencji a także inne dotacje jak na Pałac Potockich.
Ktoś wie czy protest w sprawie dotacji na rewitalizację ulicy Rynek został przyjęty?
Fajnie byłoby gdyby w Radzyniu powstało takie miejsce gdzie można wypoczywać po pracy na powietrzu. :-)
 
 
#4 dotacje?waluś 2018-12-13 17:46
Łuków już dostał po zmianie władz(iw mieście i województwie) 10 baniek na zimną wodę a u nas komitywa z województwem i co będą pisać projekty ? (może lepiej będzie bo jest inny vice i nie będzie czekał na za 5 . 12)? :):):)
 
 
#5 Add3kamasutrax 2018-12-13 17:58
Oczywiście o sztucznej nawierzchni nie inteligencji. Mały błąd się wkradł :-)
Pozdrawiam wszystkich zyczacym naszemu miastu rozwoju ;-)
 
 
#6 dotacjejerry rembeka 2018-12-13 22:10
Może burmistrz tak jak się chwalił składanym wnioskiem na remont pieców PEC, pochwali się teraz wynikiem konkursu?

A może znowu ŹLI URZĘDNICY nie dali?

Tyle że w NFOŚu to koledzy z PISu rządzą, też nie lubią RĘBKA jak w Urzędzie Marszałkowskim?

ps. Kiedy Pan Jerzy "pasterz młodzieży" opublikuje uzupełnienia, którymi przed wyborami machał na Placu Wolności?
Ogromnie ciekawym jak się z tego wytłumaczy ten co zawinił...
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.