Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 26 stycznia 2020 imieniny: Paulina, Wanda, Tytus

Akcja "Zauważ drugiego człowieka" w Ulanie Majoracie

Emilia Walentukiewicz   
wtorek, 04 grudnia 2018 07:00

PlakatW niedzielę, 16 grudnia 2018 r., odbędzie się czwarta edycja akcji charytatywnej pod hasłem „Zauważ drugiego człowieka”, organizowanej przez społeczność szkolną Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Ulanie-Majoracie.

W planach: montaż słowno-muzyczny, kiermasz świąteczny, Targi Dobrych Serc oraz aukcja charytatywna (licytacja przedmiotów i usług pozyskanych od darczyńców z całego kraju). Biletem wstępu na koncert będzie dowolna kwota wrzucona do puszki. Środki zebrane podczas akcji pozwolą na sfinansowanie rehabilitacji oraz spełnienie marzeń dzieci niepełnosprawnych mieszkających na terenie gminy Ulan-Majorat.

W gminie Ulan-Majorat mieszka piętnaścioro niepełnosprawnych dzieci z różnymi dysfunkcjami m.in. autyzmem, zespołem Aspergera, porażeniem mózgowym, upośledzeniem umysłowym oraz niepełnosprawnością ruchową. Większość dzieci ma orzeczenia o niepełnosprawności sprzężonej. Dzieci te wymagają stałej rehabilitacji, terapii logopedycznej (ukierunkowanej na rozwijanie mowy oraz wprowadzanie zastępczych form komunikacji), terapii integracji sensorycznej oraz rewalidacji. Dzieci, które wymagają stałej rehabilitacji wymagają także odpoczynku i towarzystwa rówieśników. Wiemy, że niektóre z nich marzą o tym by zobaczyć morze. Połączenie wyjazdu i rehabilitacji umiliłoby im codzienne zmagania się z niepełnosprawnością i umożliwiło integrację z dziećmi zdrowymi. Chcielibyśmy również uwrażliwiać uczniów naszej szkoły na potrzeby drugiego człowieka.

Dzięki okazanej przez Państwo dobroci dzieci te będą miały większą szansę prawidłowo rozwijać się zarówno na płaszczyźnie fizycznej, jaki i umysłowej co w znaczący sposób wpłynie na poprawę ich funkcjonowania i pomoże   w codziennej walce z chorobą.

KAŻDY MOŻE ODMIENIĆ LOS DZIECI CHORYCH I NIEPEŁNOSPRAWNYCH  I CHOĆ NA CHWILĘ WYWOŁAĆ UŚMIECH NA ICH TWARZACH.

W imieniu społeczności szkolnej Zespołu Szkół w Ulanie-Majoracie zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie naszej inicjatywy. Zapraszamy w  niedzielę, 16 grudnia, by w niezwykłej atmosferze zastanowić się przez chwilę, co jest w życiu najważniejsze, wyciągnąć pomocną dłoń do drugiego człowieka.

Wszystkie przedmioty i usługi pozyskane od sponsorów będzie można kupić na Targach Dobrych Serc bądź wylicytować na aukcji.

Na kiermaszu będzie można również nabyć bombki i ozdoby świąteczne.

Dla wszystkich gości zostanie przygotowany świąteczny poczęstunek; wszyscy także będą mogli wysłuchać montażu słowno-muzycznego, przygotowanego wspólnie przez dzieci z przedszkola, uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, rodziców i nauczycieli.

Więcej informacji o akcji „Zauważ drugiego człowieka” znajduje się na naszej facebookowej stronie: https://www.facebook.com/ZSim.JPII.UlanMajorat/.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.