Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 22 marca 2019 imieniny: Bogusława, Katarzyny

Kolejne dofinansowanie trafia do szpitala! Następne pieniądze już w drodze

Michał Maliszewski   
czwartek, 18 października 2018 06:00

Umowa podpisanaW środę o poranku (17 października br.) w sali konferencyjnej Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Radzyniu Podlaskim odbyła się konferencja prasowa z udziałem marszałka Sławomira Sosnowskiego.

Głównym jej celem było podpisanie umowy na dofinansowanie projektu pod nazwą: "Podniesienie jakości świadczonych usług medycznych w ramach podstawowej opieki zdrowotnej w SP ZOZ w Radzyniu Podlaskim". Był to już czwarty z pięciu wniosków, który uzyskał w bieżącym okresie pozytywną opinię oraz otrzymał dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. W wydarzeniu uczestniczyli również: dyrektor SP ZOZ Marek Zawada, starosta Lucjan Kotwica i wicestarosta Jan Gil.

Wartość projektu to 117 tysięcy 646 złotych i 15 groszy, natomiast wartość dofinansowania to prawie 100 tysięcy złotych. Wkład własny szpitala to kwota 17 tysięcy 646 złotych. Projekt obejmuje inwestycje w zakresie: remontu pomieszczeń POZ oraz zakupu podstawowego sprzętu medycznego m.in.: EKG, przenośnego defibrylatora, leżanek lekarskich, wag lekarskich, lamp zabiegowych, stolików zabiegowych, wózków do transportu, pulsoksymetrów, i innych sprzętów medycznych.

- Jest to już kolejny wniosek, który został pozytywnie oceniony przez Urząd Marszałkowski – mówił dyrektor SP ZOZ. – Kolejny wniosek w tej kadencji samorządowej, który jest podpisywany na rzecz naszego szpitala. Może to nie jest wartościowo duży projekt, ale ważny dla naszych pacjentów w ramach POZ. Podniesienie jakości i komfortu realizowanych świadczeń na pewno przyczyni się do zwiększenia ilości pacjentów – powiedział Marek Zawada.

Głos zabrał również marszałek województwa lubelskiego: - Jest mi bardzo miło, że możemy podpisać kolejną umowę podpisać. Liczyłem na to, że podpiszemy dziś dwie umowy, bo druga jest gotowa do podpisania i to na dużo większą kwotę, bo na 4 miliony 500 tysięcy złotych sama wartość dofinansowania. Pan dyrektor złożył wszystkie dokumenty do podpisania umowy, jest już ona gotowa, natomiast czekamy na cztery szpitale z województwa lubelskiego, które muszą jeszcze uzupełnić dokumenty, bo musimy je wypuścić jednocześnie. Marek Zawada i pan starosta składają projekty kompletne, dobre i z tego się bardzo cieszę. Mam nadzieję, że te pieniądze na POZ, które są rozproszone w wiele miejsc, tez przyczynią się do lepszego komfortu państwa pracy oraz dla wygody pacjentów – mówił Sławomir Sosnowski.

Dyrektor SP ZOZ omówił również projekt, który niedługo zostanie podpisany: - Głównym elementem tego projektu jest zakup i zainstalowanie rezonansu magnetycznego. Jest to bardzo ważna inwestycja. W naszym szpitalu takie urządzenie diagnostyczne zlokalizowane było właśnie w Radzyniu, gdzie wokół innych szpitali powiatowych nie ma tego. Wiemy, że kolejki oczekujących na rezonans magnetyczny są bardzo długie i tutaj chcieliśmy się wpisać jako ośrodek o trochę wyższej referencyjności. Do tego podnieść jakość usług na oddziałach ortopedycznym i na oddziale neurologii poprzez tego typu badania diagnostyczne, które są niezbędne dla naszych pacjentów. Wartość tego projektu to prawie 7 milionów złotych, z czego dofinansowanie to 4 miliony 553 tysiące złotych – oznajmił Marek Zawada.

Gratulujemy i czekamy na kolejne podpisane dofinansowanie.

181016-szpital-01181016-szpital-02181016-szpital-03181016-szpital-04181016-szpital-05181016-szpital-06181016-szpital-07181016-szpital-08181016-szpital-09181016-szpital-10181016-szpital-11181016-szpital-12181016-szpital-13181016-szpital-14181016-szpital-15181016-szpital-16

 

Komentarze  

 
#41 Festiwal kłamstw Rębka dobiega końca.ikemar81 2018-10-18 18:27
KOSA - MALESA. Dobiega końca kilkuletni festiwal kłamstw burmistrza. Bezwstydnie kłamał kilka kadencji. Człowiek klęczący przed samym ołtarze, stawiający krzyże. OHYDA, OHYDA , a tu brak ze strony p. Rębka odrobiny krycytyzmu.

Zabieraj człowieku swój niedorobiony zespół i daj Radzyniowi się rozwijać, a nie zwijać.

Nadzorujesz Radzyń burmistrzu, to dlaczego dopuściłeś do dewastacji boiska i sztucznej nawierzchni przy szkole Podstawowej NR 1. Nie dbasz o majątek Radzynian , to spadaj .
 
 
#42 do # 11 Wschódzenek44 2018-10-18 18:52
Gdybym był Sosnowskim zapłaciłbyś za pomówienie.
 
 
#43 RE: Kolejne dofinansowanie trafia do szpitala! Następne pieniądze już w drodzeBogdan Bosko 2018-10-19 08:26
To nie są pomówienia tylko fakty i to Sosnowski może jeszcze ponieść odpowiedzialność karną za to,że ze względów politycznych pozbawił Radzyń 10 mln zł.On te pieniądze miastu po prostu ukradł.Czego można się spodziewać po partii takiej jak PSL,która ukradła emerytom 150 mld zł z OFE? Jak ich ludzie wyrzucą z sejmu to będą się wieszać w stodołach bo bez stołków i bez układów partyjnych są niczym.
 
 
#44 Do wschorradzyniak95 2018-10-19 08:43
Przestań (...)c że ukradł bo to się smutne robi.

Jakby miał ukraść to REBEK DAL DO WGLADU dokumenty które wysłał do dofinansowania. A ktoś je widział?

Narazie to Rębek zasłania się swoimi ziomkami którzy muszą się wstawiać za niegospodarnym wlodarzem. A tekst Morawieckego że Radzyń ma gospodarczego włodarza to tylko sznur przygotować bo inaczej można paść że smiechu
 
 
#45 RE: Kolejne dofinansowanie trafia do szpitala! Następne pieniądze już w drodzeqwerty701 2018-10-19 10:32
Jeśli ludzie pokroju użytkownika Wschód reprezentują zwolenników i sztab wyborczy pani Grudzień i w przyszłości mają rzadzić tym miastem to marny los Radzynia. Bez wychowania, bez kultury, bez wykształcenia. Tylko klamstwa i obelgi. A co do pałacu to czy prawdą jest że w komisjach oceniających wnioski jest również przedstawiciel pisowskiego wojewody? I że nawet pisowski urzędnik odrzucił wniosek na dotację bo nie miał wymaganych dokumentów? Mi się wydaje że celowo nie złożono pełnej dokumentacji żeby móc w kampanii wyborczej oskarżać przeciwników tym bardziej że miasto i tak zadłużone, a trzeba by brać kolejny kredyt na wkład własny. A jeśli burmistrz by mowił prawdę to by ujawnił dokumenty i by było jasne kto zawinił. Dokumenty nie kłamią. Wnioski sie składa przez internet więc nie można nic podmienić. Czy to nie dziwne że nie ujawnia dokumentów które by pogrążyły jego przeciwników? Przecież wtedy wybór na burmistrza miałby pewny. Czemu tego nie robi? Czy to nie dziwne? Tym bardziej że sam to obiecywal. Powiedziałbym, żeby Wschód spojrzał na dokumenty a nie obrażał, ale to chyba i tak nie ma sensu bo w sumie czego sie spodziewać po kimś takim.
 
 
#46 do # 43 Wschódzenek44 2018-10-19 10:58
Myślę , że po tym stwierdzeniu sąd nie miałby żadnych wątpliwości w sprawie cywilnej za pomówienie, ponieważ to nie Sosnowski tylko komisja decydowała o przyznaniu dotacji. Gdyby przyznali pieniądze na podstawie nieaktualnej dokumentacji wtedy ponieśliby odpowiedzialność karną.
 
 
#47 RE: Kolejne dofinansowanie trafia do szpitala! Następne pieniądze już w drodzelukas1 2018-10-19 14:20
qwerty701 jest tak jak mówisz. Jeśli burmistrz opublikowałby uniewinniające go dokumenty miałby większego + niż z wizyt gwiazd pisu jakie nas ostatnio nawiedzały. Widocznie zawalił wniosek i nie chce się do tego przyznać. Pisiory i tak tego nie zrozumieją
 
 
#48 Zwolennicy Rębkazjp 2018-10-19 17:36
No i co zwolennicy Rębka? Wyzywać od złodziei, szubrawców i chorych psychicznie. Jak dojdzie do konkretnych pytań, to ogon pod siebie i nic nie macie do powiedzenia.

No to jeszcze trochę "sukcesów" Rębka

-miał spłacić dług Miasta. Miasto zadłużone na 10 mln zł, a na BIP Urzedu Miasta ogłoszony przetarg na udzielenie kredytu w wysokości 5,4 mln zł!

-grzmiał, że nie będzie sprzedawał majatku Miasta. Sprzedał działkę przy Lidlu, a kolejne przy Parkowej czekają w kolejce!

Macie cos do powiedzenia malesa, kosa i inni zwolennicy rebkowego PiS?
Możecie wymienić podobne "sukcesy" Kotwicy. Do boju :D
 
 
#49 do Zenek44Bogdan Bosko 2018-10-22 11:36
Sosnowski sam powiedział,że chciał przyznać pieniądze Radzyniowi ale nie mógł bo wnioski rzekomo były żle wypełnione.Więc to chyba jednak on decyduje a nie komisja.W dalszym ciągu twierdzę ,że to była decyzja polityczna obliczona na zdyskredytowanie przeciwników politycznych.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.