Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 20 października 2018 imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana | 2005 - odbył się pierwszy wykład powszechny dla słuchaczy radzyńskiej Filii Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Już niedługo

Bartas Szymoniak - koncert w Radzyniu Podlaskim image
Bartas Szymoniak - koncert w Radzyniu Podlaskim, 20.10.2018, 20:00, KOFI&TI Kawiarnia i Herbaciarnia Artystyczna
takes place in
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Na sesji o inwestycjach w mieście

Michał Maliszewski   
wtorek, 09 października 2018 07:00

Burmistrz Jerzy RębekPodczas ubiegłej sesji Rady Miasta burmistrz Jerzy Rębek w swoim sprawozdaniu przedstawił postęp prac przy inwestycjach miejskich.

- Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych prowadzi budowę hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 i jest ona realizowana przez zespoły podwykonawców. Wszystko idzie w dobrym kierunku, myślę, że z końcem tego roku będziemy mogli już wyłącznie poświęcić czas na wykańczanie tej sali – oznajmił Jerzy Rębek. – Jest to oczekiwane nie tylko przez uczniów i pracujących tam nauczycieli, ale również przez całe środowisko, ponieważ ta hala będzie również wykorzystywana na cele społeczne. To jest wpisane w przeznaczenie tego obiektu, ponieważ środki, jakie udostępniają nam m.in. Ministerstwo Sportu zastrzega, że ten obiekt ma służyć społeczności lokalnej – tłumaczył.

Burmistrz poinformował również o trwających pracach na ujęciu wody. – Dzisiaj odwiedziłem z prezesem PUK stacje uzdatniania, tam gdzie jest prowadzona jedna z największych inwestycji, polegająca na kompleksowej modernizacji stacji uzdatniania wody. Ta inwestycja łącznie realizowana jest za kwotę 5 miliona 500 tysięcy złotych. 3 miliony 500 tysięcy złotych to środki pomocowe z unii europejskiej, a łączy koszt to 4 miliony 500 tysięcy złotych. Chcę podkreślić szczególnie jedną rzecz. Są pewne niedogodności, że rozkopane są ulice i place, ale to wszystko związane jest z tym, aby ta sieć została gruntownie odnowiona i aby służyła mieszkańcom. Inwestycja jest realizowana bardzo sprawnie i w tej chwili te obiekty kubaturowe już są zamykane i jest już wykonywana równolegle technologia. Inwestycja zostanie zakończona w maju 2019 roku. To jest pewne, że nie będzie zakłóceń w dostawie wody, mimo, że jest to bardzo skomplikowane przedsięwzięcie, ale pod pełną kontrolą PUK – zakończył Jerzy Rębek.

Kolejnym elementem inwestycji miejskich są drogi. – Trwają prace związane z wykonaniem szeregu ciągów drogowych – mówił włodarz Radzynia Podlaskiego. – Został wykonany ciąg pieszy między ul. Wieniawskiego, a ul. Wisznicką. Wykonujemy ciąg pieszy przy jednym z budynków socjalnych, przy ulicy Parkowej 31. Będzie wykonywany kolejny ciąg drogowy przy ul. Koszary. To są te prace, które wykonamy tej jesieni. Zakończona zostanie również budowa ulicy Łąkowej. Chcę przeprosić tych państwa, którzy mieszkają na oś. Zgoda, przy przejściówce do szpitala. W tym roku nie wykonamy tego chodnika. Miał być on zmodernizowany, wykonany z kostki, ale prezes PEC Jerzy Woźniak poinformował mnie, że w przyszłym roku tam będzie modernizowany kanał ciepłowniczy odstąpiliśmy od tego pomysłu, by nie wykonywać chodnika, który w przyszłym roku trzeba było rozebrać – zakończył.