Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 23 maja 2019 imieniny: Iwony, Emilii

Już niedługo

Koncert Riffertone (pop, jazz, r&b) image
Koncert Riffertone (pop, jazz, r&b), 25.05.2019, 20:00, KOFI&TI Kawiarnia i Herbaciarnia Artystyczna
takes place in
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Na sesji o inwestycjach w mieście

Michał Maliszewski   
wtorek, 09 października 2018 07:00

Burmistrz Jerzy RębekPodczas ubiegłej sesji Rady Miasta burmistrz Jerzy Rębek w swoim sprawozdaniu przedstawił postęp prac przy inwestycjach miejskich.

- Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych prowadzi budowę hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 i jest ona realizowana przez zespoły podwykonawców. Wszystko idzie w dobrym kierunku, myślę, że z końcem tego roku będziemy mogli już wyłącznie poświęcić czas na wykańczanie tej sali – oznajmił Jerzy Rębek. – Jest to oczekiwane nie tylko przez uczniów i pracujących tam nauczycieli, ale również przez całe środowisko, ponieważ ta hala będzie również wykorzystywana na cele społeczne. To jest wpisane w przeznaczenie tego obiektu, ponieważ środki, jakie udostępniają nam m.in. Ministerstwo Sportu zastrzega, że ten obiekt ma służyć społeczności lokalnej – tłumaczył.

Burmistrz poinformował również o trwających pracach na ujęciu wody. – Dzisiaj odwiedziłem z prezesem PUK stacje uzdatniania, tam gdzie jest prowadzona jedna z największych inwestycji, polegająca na kompleksowej modernizacji stacji uzdatniania wody. Ta inwestycja łącznie realizowana jest za kwotę 5 miliona 500 tysięcy złotych. 3 miliony 500 tysięcy złotych to środki pomocowe z unii europejskiej, a łączy koszt to 4 miliony 500 tysięcy złotych. Chcę podkreślić szczególnie jedną rzecz. Są pewne niedogodności, że rozkopane są ulice i place, ale to wszystko związane jest z tym, aby ta sieć została gruntownie odnowiona i aby służyła mieszkańcom. Inwestycja jest realizowana bardzo sprawnie i w tej chwili te obiekty kubaturowe już są zamykane i jest już wykonywana równolegle technologia. Inwestycja zostanie zakończona w maju 2019 roku. To jest pewne, że nie będzie zakłóceń w dostawie wody, mimo, że jest to bardzo skomplikowane przedsięwzięcie, ale pod pełną kontrolą PUK – zakończył Jerzy Rębek.

Kolejnym elementem inwestycji miejskich są drogi. – Trwają prace związane z wykonaniem szeregu ciągów drogowych – mówił włodarz Radzynia Podlaskiego. – Został wykonany ciąg pieszy między ul. Wieniawskiego, a ul. Wisznicką. Wykonujemy ciąg pieszy przy jednym z budynków socjalnych, przy ulicy Parkowej 31. Będzie wykonywany kolejny ciąg drogowy przy ul. Koszary. To są te prace, które wykonamy tej jesieni. Zakończona zostanie również budowa ulicy Łąkowej. Chcę przeprosić tych państwa, którzy mieszkają na oś. Zgoda, przy przejściówce do szpitala. W tym roku nie wykonamy tego chodnika. Miał być on zmodernizowany, wykonany z kostki, ale prezes PEC Jerzy Woźniak poinformował mnie, że w przyszłym roku tam będzie modernizowany kanał ciepłowniczy odstąpiliśmy od tego pomysłu, by nie wykonywać chodnika, który w przyszłym roku trzeba było rozebrać – zakończył.

 

Komentarze  

 
#41 Do Pozytywnyjasiekm 2018-10-17 23:52
Był taki projekt na Zlew.
100.000 chciał radny JJ wydać.

Rzeczywiście w Łukowie wydali w 1 etapie kilkanaście mln, a planuja drugie tyle w 2 etapie, pewnie pod koniec kolejnej kadencji.

A JJ chciał to zrobić za 100.000 zł???
Może myśli, że w firmach budowlanych też płacą 5,50 za godzinę jak on w kawiarni?

Hmm, a może za tyle robią w Skierniewicach, któż to wie?
 
 
#42 RE: Na sesji o inwestycjach w mieściepioter 2018-10-18 10:51
a gdzie ja sobie samemu zaprzeczam? W którym miejscu? twierdzę że w Polsce osoba o dochodach 2000 nie jest w wstanie spłacać sama jakiegokolwiek kredytu. Sam twierdzisz ze znasz takie osoby a ja się zgodziłem pod warunkiem że kredytu nie będzie spłacał sam ale z czyjąś pomocą. W którym miejscu sobie zaprzeczyłem? Na to wychodzi że burmiś sam całe g... zrobi bez współpracy z kimś z zewnątrz czyli ze starostą powiatowym, burmistrzami z sąsiednich miast oraz wojewodą.
 
 
#43 Do Jasiek mradzyniak95 2018-10-18 11:14
Tylko patrz że to była mowa o postawieniu kilku ławek , grilli i altanek oraz monitoringu więc nie wiem co się czepiasz do miasta skąd JJ pochodzi.

Może powiedz jak tam z wygranym projektem z BO zrobili połowę bo nie założyli podwyżki cen?
 
 
#44 do pioterzjp 2018-10-18 16:39
Cytat:
a gdzie ja sobie samemu zaprzeczam? W którym miejscu?
Wiesz co Twoje pytania sprowadzają dyskusję w kierunku czystego bicia piany. Ale jak Ci tak bardzo zależy, to Ci odpowiem.

Spójrz na swoją wyliczankę z poz. 33. Wynika z niej, że jedna osoba mająca
dochód 2000zł bierze na siebie koszty wspólne. Druga tylko swoje wydatki czyli jedzenie, dojazdy, a to już daje 800zł. Dolicz papierosy 300zł. Już masz 1100zł. Twierdziłeś, że 2 osoby o dochodach po 2000zł mogą spłacać nawet 1000zł, a jedna nic. Z Twojej wyliczanki wynika, że ta osoba, która wzięła na siebie koszty wspólne musi tej drugiej dołożyć min. 100zł. A jak obu wypadnie coś niespodziewanego to dołoży kolejne 100zł. No to jakim cudem stać taką osobę na dokładanie jak Ty twierdzisz, że ie może spłacać żadnego kredytu?
Cytat:
Na to wychodzi że burmiś sam całe g... zrobi bez współpracy z kimś z zewnątrz
Nie pisz już lepiej takich rewelacji, bo bzdury piszesz. Wg Ciebie samorządy nie mają zdolności do spłaty zadłużenia, a banki udzielają im kredytów :D ?
Dowiedz się ilu emerytów kupuje na kredyt mających dochody niższe niż 2000zł i jakoś dają sobie radę z ich spłatą!
 
 
#45 jutro sesja ale po co?jackson 2018-10-18 22:15
planowane zadłuzenie miasta na koniec 2018 wynosi wg zarzadzenia 123 14.900 tys. zł- to chyba więcej niz zostawił zadłuzenia poprzedni burmistrz w 2014 r. link: umradzynpodlaski.bip.lubelskie .pl/.../.
Ponadto obecny burmistrz planuje wzięcie kredytu pona 5,7 mln zł. To ile w koncu miasto bedzie miało tego zadłużenia??? Ponad 20 mln zł, czy sie myle?
 
 
#46 RE: Na sesji o inwestycjach w mieścieBogdan Bosko 2018-10-19 09:18
Rebek nie radzi sobie w sprawach prawnych ale i ekonomicznie jest słaby.Najlepszą kandydatką jest pani Grudzień.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.