Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 14 marca 2026 imieniny: Leona, Matyldy | 2009 - Radzyńska reprezentacja wywalczyła 13 medali na 7 Międzynarodowych Mistrzostwach PRESOV OPEN w TAEKWON-DO ITF

Spotkanie ws. programu "Czyste Powietrze" już 18 października w Radzyniu. Przyjdź!

Michał Maliszewski   
sobota, 06 października 2018 07:00

Plakat18 października 2018 r. (czwartek) o godz. 18:00 w sali kina Oranżeria Radzyńskiego Ośrodka Kultury odbędzie się spotkanie specjalistów z WFOŚiGW (Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej) w Lublinie z mieszkańcami Radzynia w sprawie ogólnopolskiego programu m.in. wymiany kotłów i termoizolacji pn. “Czyste Powietrze”.

Delegaci z WFOŚiGW w imieniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Ministerstwa Środowiska przedstawią mieszkańcom naszego miasta szczegóły dofinansowania i pożyczek programu, który koncentruje się na termomodernizacji oraz efektywnym zarządzaniu energią w gospodarstwach domowych, co pozwoli zmniejszyć ilość zużywanej energii cieplnej i rzeczywiste oszczędności finansowe. Zyska na tym również stan środowiska naturalnego, dzięki ograniczeniu emisji pyłów, gazów cieplarnianych i innych substancji.

Program Priorytetowy Czyste Powietrze to możliwość uzyskania wsparcia finansowego przez osoby fizyczne, właścicieli domów jednorodzinnych na ocieplenie domu, wymianę okien czy na wymianę starego, wysoko-emisyjnego kotła grzewczego.

Przyjdź i dowiedz się jak szybko i łatwo możesz wymienić swój piec na nowy, czy ocieplić dom, jakie będziesz miał z tego korzyści, jakie korzyści będzie miało Twoje najbliższe środowisko.

 

Komentarze  

 
#1 RE: Spotkanie ws. programu "Czyste Powietrze" już 18 października w Radzyniu. Przyjdź!kinga75 2018-10-07 11:28
A może tak przestać promować importowany węgiel nieco tańszy a o wiele gorszy i mniej kaloryczny i dużo bardziej zanieczyszczony ze wschodu na rzecz polskiego węgla o wiele lepszego wydajniejszego i czystszego
 
 
#2 bijesz w PiS terazP.K. 2018-10-07 11:34
a co do jakości samego węgla to niestety jest dokładnie odwrotnie niż piszesz
 
 
#3 RE: Spotkanie ws. programu "Czyste Powietrze" już 18 października w Radzyniu. Przyjdź!kinga75 2018-10-07 15:02
Paliłam w piecu domowym na wsi
I ten i ten i znam to z autopsji
Ten tańszy (trochę) to trzeba więcej spalić i dużo więcej żużla i smrodu
niż śląski
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Zatrudnię Pomocnika
poniedziałek, 02 marca 2026
noimage
Zatrudnię do pracy ns budowę
czwartek, 12 marca 2026