Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 20 października 2018 imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana | 2005 - odbył się pierwszy wykład powszechny dla słuchaczy radzyńskiej Filii Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Już niedługo

Bartas Szymoniak - koncert w Radzyniu Podlaskim image
Bartas Szymoniak - koncert w Radzyniu Podlaskim, 20.10.2018, 20:00, KOFI&TI Kawiarnia i Herbaciarnia Artystyczna
takes place in
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

SM DOM podłączona do PEC-u

Michał Maliszewski   
poniedziałek, 01 października 2018 07:00

Burmistrz Jerzy RębekPrzedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej dostarcza już ciepło do mieszkań na "Młodzieżówce". Taką informację przedstawił na ubiegłej sesji burmistrz Jerzy Rębek.

Oprócz tego pracownicy PEC-u zajmują się instalacją nowego, wydajnego pieca. - Trwają prace związane z budową nowego, czwartego pieca o mocy 2,5 megawata – mówił burmistrz. – Ten piec zapewni w stu procentach wszelkie potrzeby mieszkańców Radzynia i wszystkich obiektów, które są włączone do PEC-u. To wszystko przebiega za ścianami przedsiębiorstwa i tego nie widzimy, ale jest to duże przedsięwzięcie realizowane bardzo sprawnie. Cała inwestycja zostanie zakończona 12 grudnia br. Inwestycja realizowana jest za kwotę 1 miliona 805 tysięcy złotych netto – zakończył Jerzy Rębek.

Tematem poruszonym przez burmistrza było podłączenie nowych budynków do instalacji ciepłowniczej miasta. - PEC dostarcza już ciepło do Spółdzielni Mieszkaniowej DOM – rozpoczął. – Pan prezes, a nasz kolega radny może to potwierdzić. Wszystko odbyło się w sposób bardzo sprawny. Uważam, że ta inwestycja zapewni nam na wiele lat do przodu dostatek ciepła – powiedział burmistrz Rębek.