Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 26 kwietnia 2019 imieniny: Marzeny, Klaudiusza

Pomóżmy razem - Radzyń potrafi! Gramy dla Bartka!

Michał Maliszewski   
czwartek, 13 września 2018 07:00

PlakatBartek to mieszkaniec Radzynia, pogodny i radosny czternastolatek. Uwielbia sport, a w szczególności piłkę nożną. Przez 7 lat trenował w Radzyńskim Klubie Sportowym ORLĘTA. Marzył by zostać piłkarzem.

Do dziesiątego roku życia niczym nie różnił się od rówieśników. Biegał z kolegami po podwórku, grał w piłkę, jeździł na rowerze. Wkrótce pojawiły się niepokojące objawy. Coraz wolniej biegał, szybciej się męczył, z czasem zaczął się potykać i przewracać. W 2014 r. zaczęły się wizyty u lekarzy w Lublinie i Warszawie. Początkowo stwierdzono u niego przykurcz ścięgien Achillesa. W lutym 2017 roku neurolodzy rozpoznali dystrofię mięśniową obręczowo-kończynową, a więc rzadką i nieuleczalną chorobę powodującą postępujący i nieodwracalny niedowład, a także zanik mięśni kończyn oraz zmiany w mięśniu sercowym i niewydolność oddechową.

W przypadku Bartka choroba najpierw zaatakowała nogi, okolice miednicy, później ręce. Obecnie ma on problemy z wchodzeniem po schodach, że wstawaniem z podłogi czy krzesła. Pojawiły się zmiany w sylwetce. Z żalem patrzy jak jego rówieśnicy biegają i jeżdżą na rowerach. Jest jednak twardy, nie poddaje się i nie załamuje. Chociaż jest mu bardzo ciężko, dzielnie walczy z chorobą i bólem, jakie towarzyszą codziennym ćwiczeniom.

Choroba nie cofnie się, nie ma na nią lekarstwa. Bartek musi nauczyć się z nią żyć. Jedynym ratunkiem na spowolnienie postępu choroby, na utrzymanie jak najdłużej zdolności do samodzielnego poruszania się, jest ciągła i kosztowna rehabilitacja indywidualnie opracowana tak, aby nie powodowała przeciążenia uszkodzonych już wskutek choroby mięśni. Dodatkowo ostatnio pojawiła możliwość kosztownych ostrzykiwań w Białymstoku, na które chłopiec się zakwalifikował. Wiąże się to z koniecznością zgromadzenia nakładów finansowych, których rodzina nie posiada. Zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli do włączenia się w akcję pomocy Bartkowi. Już w tę niedzielę "Radzyń gra dla Bartka"!  

Nr konta bankowego, na które można wpłacać pieniądze, aby pomóc Bartkowi:

Fundacja dzieciom "Zdążyć z Pomocą" 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 w tytule: 33922 Rola Bartłomiej darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

 

Komentarze  

 
#1 Do Redakcjiemeryt 2018-09-13 08:27
Proszę podać nr. konta na które można przekazywać środki finansowe na kurację Bartka
 
 
#2 Kontoempa 2018-09-13 08:52
Tak,tak redakcjo-proszę podać konto.Nie każdy będzie mógł uczestniczyć w organizowanym koncercie.
 
 
#3 Numer kontaAdmin iledzisiaj.pl 2018-09-14 19:41
Jeśli chcecie pomóc Bartkowi wpłacając pieniądze bezpośrednio na rachunek bankowy, jego numer znajdziecie w artykule.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.