Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 20 lutego 2019 imieniny: Leona, Ludomira

Koncert Martyniuka, sokolnik, a może pompki rowerowe na ścieżce?

Michał Maliszewski   
sobota, 04 sierpnia 2018 06:00

Zenek MartyniukWiemy czego chcą mieszkańcy Radzynia Podlaskiego, którzy postanowili pofatygować się, by zebrać 50 podpisów mieszkańców i złożyć wnioski w budżecie obywatelskim 2018.

Wy również mogliście wnieść swoją propozycję do budżetu partycypacyjnego do końca lipca br. Tym razem to nie miejsce rekreacji nad zalewem, czy też zrealizowanie budowy drogi. Teraz mieszkańcy postawili na: koncert disco polo, naprawę rowerów w razie nagłego zdarzenia na ścieżce rowerowej czy przepędzeniem wron z miasta. Do Urzędu Miasta w Radzyniu Podlaskim łącznie trafiło 7 wniosków. Od początku października będziecie mogli zdecydować który projekt najbardziej przypada Wam do gustu. W głosowaniu wyłonione zostaną dwa projekty, każdy zrealizowany na maksymalną kwotę 50 tysięcy złotych.

Poznajmy pomysły mieszkańców:

  1. „Sprawny rower” – montaż stacji naprawczych dla rowerów, które będą zawierały podstawowe narzędzia do naprawy rowerów oraz pompkę;
  2. „Biblioteka sercem osiedla” – remont i doposażenie Filii nr 2 MBP im. Z. Przesmyckiego w Radzyniu Podlaskim, działającej przy ul. Spółdzielczej 8 (złożono dwa wnioski na ten projekt);
  3. Wsparcie zakupu specjalistycznego wyposażenia Radzyńskiego Sportowego Centrum Taekwon-do;
  4. „Disco Pałac w Radzyniu” - organizacja gali muzyki Disco Polo z udziałem Zenka Martyniuka;
  5. „Park w Radzyniu Wolny od Wron” - zatrudnienie sokolnika, który wypłoszy wrony z radzyńskiego parku;
  6. Remont chodnika na ul. S. Wyszyńskiego.

Za dwa miesiące będziecie mogli oddać głos na wniosek, który najbardziej Wam odpowiada.

Co sądzicie o złożonych projektach? Piszcie w komentarzach.

 

Komentarze  

 
#21 oszczędnościzenek44 2018-08-07 10:57
Z tego co wiem rzeka Białka jest w gestii Wód Polskich i oczyszczenie z roślinności w wodzie należy do ww. spółki państwowej. Inaczej jest ze stawami, które należą do miasta. Ale jak widać, nikt nie kwapi się aby przeprowadzić remont własności samorządowej. Koszenie trzcin nic nie pomoże, rośliny po skoszeniu jeszcze bardziej rozrastają się.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.