Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 18 czerwca 2018 imieniny: Elżbiety, Marka | 1456 - powstaje parafia św. Trójcy, w wyniku wystawienia dokumentu fundacyjnego parafii w Białce Niżnej, czyli Kozmimrynku przez biskupa krakowskiego Tomasza Strzempińskiego

Już niedługo

NAJWIĘKSZA STREFA KIBICA W RADZYNIU! MUNDIAL W BELLO! image
NAJWIĘKSZA STREFA KIBICA W RADZYNIU! MUNDIAL W BELLO!, 19.06.2018, 17:00, Bello Horizonte
takes place in
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

300 złotych na każde uczące się dziecko. Skorzystaj z programu "Dobry Start"

Michał Maliszewski   
sobota, 09 czerwca 2018 07:00

InformacjaKierownik MOPS w Radzyniu Podlaskim Andrzej Szczęch informuje, że od 1 lipca 2018 r. rusza nowy program rządowy "Dobry Start", w formie jednorazowego świadczenia pieniężnego w wysokości 300 zł na każde uczące się dziecko. Jednocześnie w tym samym terminie trzeba ponownie złożyć wniosek o 500 +, zasiłek rodzinny czy fundusz alimentacyjny.

Świadczenie „Dobry start” przysługiwać będzie, niezależnie od dochodu, na rozpoczynające rok szkolny w szkole dzieci  do ukończenia 18 roku życia, lub 20 roku życia w przypadku kontynuacji rozpoczętej przed ukończeniem 18 roku życia nauki w danej szkole.( na dziecko odbywające roczne przygotowanie przedszkolne świadczenie dobry start nie przysługuje). W przypadku dzieci niepełnosprawnych uczących się w szkole, świadczenie przysługiwać będzie nie dłużej niż do ukończenia 24 roku życia (niezależnie od daty rozpoczęcia nauki w danej szkole). Pierwszym rokiem realizacji Programu jest rok 2018  i obejmie uczniów rozpoczynających rok z szkolny 2018/2019.

Wnioski o wypłatę świadczenia dobry start będzie można składać od 1 lipca każdego roku drogą elektroniczną za pomocą portalu Emp@tia Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Zaś od 1 sierpnia będą przyjmowane wnioski składane drogą tradycyjną (np. podczas osobistej wizyty w urzędzie lub drogą pocztową). Powyższe terminy są zgodne z terminami składania wniosków o świadczenie wychowawcze z Programu „Rodzina 500+”, świadczenia rodzinne oraz świadczenia z funduszu alimentacyjnego.

W przypadku złożenia prawidłowo wypełnionego i kompletnego wniosku w okresie lipiec-sierpień, rozpatrzenie wniosku i wypłata świadczenia dobry start nastąpi nie później niż do końca września danego roku. W przypadku wniosków składanych w późniejszym terminie, rozpatrzenie wniosku i wypłata świadczenia nastąpi w terminie do dwóch miesięcy od dnia złożenia wniosku. Ostatnim terminem złożenia wniosku „Dobry start” jest miesiąc listopad.

Jednocześnie informuję że w przypadku złożenia poprawnie wypełnionego wniosku o  oświadczenie 500+, a złożonego w lipcu-sierpniu wówczas przyznanie świadczenia wychowawczego oraz jego wypłata za miesiąc październik nastąpi do 31 października tego roku. Złożenie wniosku "500+" we wrześniu spowoduje, że ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego i jego wypłata za październik i listopad nastąpi nie później niż do 30 listopada. W przypadku gdy wniosek zostanie złożony w październiku, przyznanie i wypłata świadczenia wychowawczego za październik, listopad i grudzień nastąpi nie później niż do 31 grudnia. Natomiast jeśli wniosek "500+" zostanie złożony później, niż w październiku 2017 r., to jego wypłata nastąpi za miesiąc, od którego został złożony w ramach obowiązującego okresu zasiłkowego.

Główne zasady programu  500+ pozostają bez zmian, dla większości rodzin nic się więc nie zmieni. Ze względu na usprawnienie pracy i obsługi Dział Świadczeń Rodzinnych MOPS zwraca się z prośbą o przesyłanie wniosków drogą elektroniczną jak najwcześniej, a więc już od lipca (od sierpnia przyjmujemy zgodnie z ustawami bezpośrednio w Ośrodku). Prosimy o  rzetelne wypełnienie wniosku, miejsce zamieszkania, pesele członków rodzin każdy wnioskodawca zna. i może wypełnić wniosek, który wziął wcześniej do domu. Znacznie skróci to czas oczekiwania w Ośrodku na przyjęcie wniosku. Przyjmowane będą tylko kompletne wnioski. Jednocześnie informuję, że piątki są wyłączone z bezpośredniej obsługi wnioskodawców ze względu na weryfikację i sporządzanie decyzji.

Wzór wniosku dotyczącego programu „Dobry start“ po opublikowaniu przez Ministerstwo będzie dostępny na stronie MOPS Radzyń Podlaski.

 

Komentarze  

 
#21 Do iledzisiajrpKraków 2018-06-13 21:06
Według ciebie Polskę i Chiny łączy masło i jego cena.
A według mnie to łamanie konstytucji przez rządy Polski i Chin.
 
 
#22 krakowOstryZenek 2018-06-14 10:49
No a w ktorym miejscu ta konstytucja jest lamana?
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.