Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 10 grudnia 2018 imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Biblioteki plenerowe już niedługo w naszym mieście

Michał Maliszewski   
środa, 10 stycznia 2018 06:00

PlakatMiejska Biblioteka Publiczna im. Z. Przesmyckiego na 550 lecie naszego miasta przygotowała czytelniczą niespodziankę dla wszystkich mieszkańców.

Realizacja niespodzianki będzie możliwa dzięki środkom w ramach grantu otrzymanego w III edycji Konkursu Grantowego „Tu mieszkam, tu zmieniam” Fundacji Banku Zachodniego WBK. Miejska Biblioteka Publiczna im. Z. Przesmyckiego realizuje to zadanie pod nazwą: „Tu mieszkam, tu czytam, tu zmieniam”. Projekt zakłada rozmieszczenie na terenie miasta Radzyń Podlaski drewnianych mini bibliotek (domków), odzwierciedlających bryłę Pałacu Potockich, w których zostaną umieszczone książki.

Mieszkańcy miasta i powiatu w ramach bookcrossingu będą mogli  bezpłatnie wypożyczyć książki do domu, wymienić, ale też zostawić egzemplarze ze swoich zbiorów.  Podobna inicjatywa, odnosząca wielki sukces w krajach anglosaskich, znana jest jako „Little Free Library”.

Celem przedsięwzięcia jest propagowanie czytelnictwa, wiedzy, ale też ogólny rozwój społeczny. Plusem jest dostępność do książek bez ograniczeń czasowych (7 dni przez 24 godziny) i formalnych. Działanie ma na celu łączyć społeczność, propagować piękno słowa, ale też piękno zabytków lokalnych. Poprzez to, że książki będą przynoszone przez mieszkańców do domków z książkami, promujemy również świadomy recykling, a tym samym chronimy przyrodę.

W związku z projektem zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie na nazwę „domków na książki”.

Więcej informacji na stronie: www.mbpradzyn.pl

Zachęcamy również Państwa do przynoszenia do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zenona Przesmyckiego, książek przeczytanych i niepotrzebnych w domach. To właśnie jest ten moment, kiedy aktywnie mogą Państwo uczestniczyć w projekcie.

Wszystkie etapy prac nad projektem można śledzić na stronie biblioteki: www.mbpradzyn.pl, Facebooku, Instagramie.

Zapraszamy do włączenia się w projekt „Tu Mieszkam, Tu Czytam, Tu Zmieniam”.

 

Komentarze  

 
#1 miniKasiora 2018-01-13 17:02
One nazywają się mikrobiblioteki. Piękne są w Oświęcimiu :) scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/. ../...

scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/. ../...
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.