Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 20 lipca 2024 imieniny: Czesław, Hieronim, Fryderyk

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Radzyń Podlaski. Ukradli konsolę do gier. Noc spędzili w areszcie.

Mariusz Szczygieł   
środa, 12 stycznia 2011 08:59

kajdankiPoniedziałkową noc w policyjnym areszcie spędzili sprawcy kradzieży w radzyńskim hipermarkecie TESCO.

Jednego ze sprawców zatrzymała ochrona sklepu, drugi „amator" cudzego mienia został zatrzymany dzięki informacji przekazanej policjantom przez mieszkańca miasta. Do wyjaśnienia zatrzymano czterech młodych mężczyzn, przy jednym z nich policjanci odnaleźli marihuanę.

Wieczorem 10 stycznia br. oficer dyżurny radzyńskiej policji został poinformowany przez pracowników ochrony sklepu, że zatrzymali oni mężczyznę, który ukradł konsolę do gier wartości 1000 zł. Na miejsce został skierowany policyjny patrol. Zatrzymanym okazał się 29 letni mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego. Kiedy pracownicy ochrony przekazywali policjantom rysopis drugiego sprawcy, do komendy policji zadzwonił mieszkaniec Radzynia. Poinformował on dyżurnego, że kilka minut wcześniej widział wybiegającego ze sklepu mężczyznę. Zapamiętał także markę i numer rejestracyjny samochodu, którym mężczyzna odjechał spod sklepu. Policja rozpoczęła poszukiwania.

Kilka minut później radzyńscy policjanci zatrzymali poruszające się ulicami Radzynia BMW. W aucie było trzech mężczyzn w wieku 25- 30 lat. Mundurowi odnaleźli skradzioną konsolę, a ponadto przy jednym z mężczyzn ujawnili około 6 gramów marihuany. Mężczyźni spędzili noc w policyjnym areszcie.

Swoją relację z przebiegu zdarzenia przekazał nam także szef ochrony radzyńskiego TESCO: "- W dniu 10.01.2010 r. w godzinach wieczornych na teren obiektu HM Tesco w Radzyniu Podlaskim weszło dwóch mężczyzn, którzy od razu udali się na stoisko ze sprzętem RTV. Ich dziwne zachowanie od razu wzbudziło zainteresowanie pracownika monitoringu. Byli oni przez cały czas obserwowani. Kiedy ochrona zauważyła, iż doszło do kradzieży konsoli postanowiono dokonać ujęcia sprawców. Pierwszy z nich ruszył w stronę wyjścia, więc pracownik ochrony poprosił go o udanie się z nim do pokoju zatrzymań. Wtedy sprawca rzucił się na ochroniarza. Widząc to zdarzenie dwóch pozostałych pracowników ochrony postanowiło interweniować. Wtedy sprawca zaczął uciekać. Pracownikom ochrony w ujęciu mężczyzny przeszkodził tłum gapiów. Nastąpiła pogoń za sprawcą, niestety nie udało się już go dogonić. Drugiego z nich, który znajdował się jeszcze na terenie obiektu ochrona natychmiast ujęła, po czym wezwała policję. Po przyjeździe patrolu pracownicy ochrony podali dokładny rysopis sprawcy, a także część numeru rejestracyjnego samochodu, którym prawdopodobnie sprawca uciekł. Policja dokonała zatrzymania mężczyzny ujętego przez ochronę, a następnie nastąpiły poszukiwania sprawcy kradzieży, który wybiegł z HM Tesco."

Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Jeden z zatrzymanych przy, którym policjanci odnaleźli narkotyki poniesie odpowiedzialność z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.


 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Dajcie spać
czwartek, 18 lipca 2024
noimage
pługi 4x35 staltech zrywalne
niedziela, 14 lipca 2024