Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 21 czerwca 2024 imieniny: Alicji, Alojzego | 1983 - władze komunistyczne wydały pozwolenie na budowę kościoła pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Już niedługo

Polsko-ukraiński piknik rodzinny image
Polsko-ukraiński piknik rodzinny, 23.06.2024, 15:00
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

W dniu wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego

Piotr Mucha / Policja Radzyń Podlaski   
poniedziałek, 07 sierpnia 2023 15:00

W dniu wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującegoRadzyński policjant w dniu wolnym od służby zatrzymał mężczyznę, który będąc pod wpływem alkoholu kierował samochodem marki Audi A4. 

Do zdarzenia doszło w miniony piątek, kilka minut po godzinie 16:00 w Radzyniu Podlaskim. Policjant z radzyńskiej komendy w czasie wolnym od służby zauważył kierującego samochodem marki Audi A4, którego zachowanie i styl jazdy wskazywało, że może być pod działaniem alkoholu.

Funkcjonariusz widząc niebezpieczne manewry na drodze oraz realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego ze strony kierowcy audi natychmiast zawrócił za nim. Wykorzystując fakt zatrzymania się kierującego osobowym audi na jednym z parkingów podbiegł do mężczyzny i uniemożliwił mu dalszą jazdę, a następnie o zaistniałym zdarzeniu powiadomił oficera dyżurnego radzyńskiej komendy, który na miejsce skierował umundurowanych policjantów. Wówczas przypuszczenia funkcjonariusza będącego na dniu wolnym od służby okazały się słuszne. Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez mundurowych wykazało w organizmie 33-latka ponad 2 promile alkoholu.

Sprawa znajdzie swój finał w sądzie. 33-letni mieszkaniec Radzynia Podlaskiego poniesie konsekwencje prawne związane z kierowaniem samochodem będąc w stanie nietrzeźwości.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara nawet do 2 lat więzienia. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata oraz nakłada świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości nie niższej niż 5 tysięcy złotych.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
opony letnie
piątek, 21 czerwca 2024
Króliki
Króliki
poniedziałek, 17 czerwca 2024
noimage
Wiertarko-wkretarka
czwartek, 20 czerwca 2024