Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 23 września 2023 imieniny: Tekly, Bogusława | POCZĄTEK JESIENI

Już niedługo

Koncert Muzyki Polskiej image
Koncert Muzyki Polskiej, 24.09.2023, 16:30, sala kina ORANŻERIA
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

W dniu wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego

Piotr Mucha / Policja Radzyń Podlaski   
poniedziałek, 07 sierpnia 2023 15:00

W dniu wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującegoRadzyński policjant w dniu wolnym od służby zatrzymał mężczyznę, który będąc pod wpływem alkoholu kierował samochodem marki Audi A4. 

Do zdarzenia doszło w miniony piątek, kilka minut po godzinie 16:00 w Radzyniu Podlaskim. Policjant z radzyńskiej komendy w czasie wolnym od służby zauważył kierującego samochodem marki Audi A4, którego zachowanie i styl jazdy wskazywało, że może być pod działaniem alkoholu.

Funkcjonariusz widząc niebezpieczne manewry na drodze oraz realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego ze strony kierowcy audi natychmiast zawrócił za nim. Wykorzystując fakt zatrzymania się kierującego osobowym audi na jednym z parkingów podbiegł do mężczyzny i uniemożliwił mu dalszą jazdę, a następnie o zaistniałym zdarzeniu powiadomił oficera dyżurnego radzyńskiej komendy, który na miejsce skierował umundurowanych policjantów. Wówczas przypuszczenia funkcjonariusza będącego na dniu wolnym od służby okazały się słuszne. Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez mundurowych wykazało w organizmie 33-latka ponad 2 promile alkoholu.

Sprawa znajdzie swój finał w sądzie. 33-letni mieszkaniec Radzynia Podlaskiego poniesie konsekwencje prawne związane z kierowaniem samochodem będąc w stanie nietrzeźwości.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara nawet do 2 lat więzienia. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata oraz nakłada świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości nie niższej niż 5 tysięcy złotych.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Maliny
wtorek, 19 września 2023
Meble i Åóżko
Meble i łóżko
czwartek, 14 września 2023
noimage
Kurs na uprawnienia elektroenergetyczne do 1kV
poniedziałek, 18 września 2023