Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 13 czerwca 2024 imieniny: Antoniego, Lucjana

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Ksiądz z radzyńskiej parafii przyłapany z narkotykami

Mariusz Szczygieł   
wtorek, 20 czerwca 2023 16:00

Zdjęcie poglądowe9 czerwca br. policjanci z komendy w Łukowie w trakcie patrolowania miasta napotkali w ustronnym miejscu samochód, w którym znajdował się mężczyzna.

Trudno było się z nim porozumieć. W pojeździe obok niego znajdowały się środki odurzające.

Jak się okazuje, był to wikariusz z parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, który w naszym mieście pusługiwał od lipca ubiegłego roku... 

Śledztwo trwa, postępowanie prowadzi prokuratura z Łukowa, która postawiła mężczyźnie dwa zarzuty.

- Pierwszy to posiadanie 16 g substancji psychotropowej, a drugi to posiadanie amfetaminy i marihuany, wbrew zapisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii – informuje media Agnieszka Kępka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Biskup siedlecki natychmiast odsunął księdza od pracy duszpasterskiej, polecił podjąć współpracę z oragnami ścigania i poddać się ewentualnej karze. Złapanany z narkotykami ksiądz przebywa na urlopie zdrowotnym. Nie jest też już wikariuszem w parafii i kapelanem szpitala. Przyznał się do winy. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Prokutura gromadzi dowody w sprawie, zastosowała wobec niego dozór policji.

 

Komentarze  

 
#21 Zaprawdę powiadamPatrycjuszka 2023-07-26 21:49
Wszędzie tam gdzie jest Kościół rzymsko katolicki i jego agendy – jest seks i dewiacje. I to trwa od wieków. Na świecie jest tylko jedna organizacja, która takich seks-dewiantów sama rekrutuje, potem tychże dewiantów wspiera a w razie wpadki chroni przed wymiarem sprawiedliwości.
Dlatego atrakcją dla mediów jest nie sam wielebny dewiant, ale skuteczne wyłuskanie go spod papieskiej czyli kurialnej kurateli. Kościoła nie da się naprawić. Zbyt wiele uczynił krzywd, zbyt długo kłamał, cała logika tej instytucji oparta na hierarchii i pogmatwanej mistyce czyni ją przestarzałą, zbędną i szkodliwą społecznie. Miejmy nadzieję, że Franciszkowi przypadnie rola na wzór twórcy "pierestrojki" oraz "głasnosti" i przyśpieszy upadek tej Stajni Augiasza pomiotu Antychrysta oraz wyzwolenie ludzkości z jego pazernych macek.
Nie wierzcie tej usakralnionej obłudzie, tej eklezjalnej hipokryzji! Ta instytucja została stworzona na kłamstwie i nie jest w stanie się oczyścić.
Czyż jego wyznawcy nie słyszą „głosu z nieba mówiącego: „Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające. Bo grzechy jego narosły aż do nieba i Bóg przywołał na pamięć jego niesprawiedliwe uczynki" (Ap 18. 4).
 
 
#22 RE: Ksiądz z radzyńskiej parafii przyłapany z narkotykamiKraków 2023-07-27 12:37
Jakie ubranie robocze chroni od wszystkiego ?. - SUTANNA-
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
jajka wiejskie
piątek, 31 maja 2024
noimage
Sprzedam
piątek, 31 maja 2024
noimage
Sprzedam wersalke
środa, 05 czerwca 2024