Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 27 marca 2023 imieniny: Ernesta, Lidii

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Wjechał quadem w ogrodzenie. Był poszukiwany

Piotr Mucha / Policja Radzyń Podlaski   
wtorek, 14 lutego 2023 07:00

QuadUderzeniem w metalowe ogrodzenie posesji i poważnymi obrażeniami zakończyła się jazda dla 39-letniego kierującego quadem.

Do zdarzenia doszło w niedzielę kilka minut przed godziną 8:00 w miejscowości Kolonia Domaszewnica, w gminie Ulan-Majorat. Kierujący quadem, 39-letni mężczyzna jadąc wraz z 20-letnim pasażerem stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w metalowe ogrodzenie posesji.

Z pewnością bardzo ważny okazał się w tym zdarzeniu jeszcze jeden fakt. Od mężczyzny była wyczuwalna woń alkoholu.

W celu ustalenia dokładnej zawartości w organizmie została pobrana krew do badań. W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że 39-latek posiada trzy aktualne zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi i została wydana decyzja przez starostę wołomińskiego o cofnięciu uprawnień do kierowania. Na jaw wyszedł również fakt, że kierujący jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości w celu odbycia zasądzonej kary pozbawienia wolności.

Z związku ze zdarzeniem drogowym obaj mężczyźni odnieśli poważne obrażenia i przez Zespół Ratownictwa Medycznego zostali przewiezieni do szpitala. 39-latek przebywa w placówce medycznej pod nadzorem funkcjonariuszy. Gdy jego stan zdrowia się poprawi, zostanie umieszczony w zakładzie karnym.

Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Pamiętajmy, że kierujący pod wpływem alkoholu jest potencjalnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego i dla samego siebie. Takie zachowanie jest nieodpowiedzialne i może rodzić poważne konsekwencje tak jak w tym przypadku.

Quad

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.