Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 16 lipca 2024 imieniny: Maria, Stefan, Eustachy

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

W trakcie bójki ranił nożem dwóch mężczyzn

Piotr Mucha / Policja Radzyń Podlaski   
wtorek, 12 lipca 2022 16:00

21-letni nożownikRadzyńscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy uczestniczyli w bójce na terenie Radzynia Podlaskiego.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że między pięcioma mężczyznami doszło do sprzeczki i szarpaniny, a następnie do bójki w trakcie, której 21-latek zadawał ciosy nożem. W wyniku zdarzenia 23 i 24-latek trafili do szpitala z obrażeniami ciała.

Wczoraj decyzją sądu 21-latek został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę, tuż po godzinie 2:00 w Radzyniu Podlaskim w rejonie rzeki Białka.

Dyżurny radzyńskiej jednostki został poinformowany, że podczas przypadkowego spotkania dwóch mężczyzn z trzema braćmi doszło do sprzeczki, w trakcie której jeden z braci ranił nożem spotkanych mężczyzn.

Na miejsce oficer dyżurny skierował funkcjonariuszy, którzy ustalili, że między trzema braćmi w wieku 20, 21 i 32-lat, a  dwoma mężczyznami  w wieku 23 i 24-lat doszło do kłótni i przepychanki. W pewnym momencie bójka mężczyzn przerodziła się w walkę z użyciem noża. Wtedy jeden z braci zadawał ciosy 23 i 24-latkowi. Obaj mężczyźni z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala. Funkcjonariusze zatrzymali braci w policyjnym areszcie. Wszyscy uczestnicy zajścia byli pod działaniem alkoholu.

Po wytrzeźwieniu bracia usłyszeli zarzuty udziału w bójce. 21-latkowi został natomiast przedstawiony zarzut udziału w bójce z użyciem noża. Wczoraj decyzją Sądu Rejonowego w Radzyniu Podlaskim został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Kodeks karny za udział w bójce przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast użycie w bójce noża zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Komentarze  

 
#1 No cóżwiniek8 2022-07-12 19:47
różnie to mogło wyglądać zwłaszcza że zatrzymany argumentów silowych do walki nie miał.
Komu tylko wierzyc, nie zazdroszczę sędziom bo tutaj prawdy się nie rozstrzygnie, każdy obóz będzie miał swoją wersję...
 
 
#2 do winnekbro51 2022-07-13 08:47
faktycznie jakiś wypłoch:-)
 
 
#3 Piątek wieczorem...FOX58 2022-07-13 09:52
często jeżdżę tamtendy rowerem,młodzi ludzie okupują ławki te gdzie jest ciemno i piją ale plicji nie uświadczysz za co oni dają sobie te medale ?
 
 
#4 #3Kamx 2022-07-13 10:27
To fakt, na ścieżce policji nie ma. Przyjadą na parking z jednej czy drugiej strony najedzą sie w samochodzie i jadą dalej. Patrolu pieszego na ściezce jeszcze nie widziałem.
 
 
#5 RE: W trakcie bójki ranił nożem dwóch mężczyznWuk 2022-07-13 10:42
Czekacie na ten patrol jak więźniowie w obozie na swojego kapo. Współczesny "wolny człowiek" nawet bezpieczeństwa osobistego oczekuje od swojego pana. Niewolnictwo. Bolszewia.
 
 
#6 .radzyniak13 2022-07-14 13:33
Właśnie- niewolnicy. Wiedzeni prawem naturalnym jako że nie macie dostępu do broni ( to znaczy macie ale Wuk was utwierdza w przekonaniu że jednak nie mimo że sam ma) powinniście złapać za siekiery i przegonić tą młodzież z ławek a nie czekać na patrol. Bo młodzież siedzi i pije piwo a za moich czasów tego panie nie było.
 
 
#7 Subsydiarność vs totalitaryzmWuk 2022-07-17 23:52
Ludzie teraz boją się wszystkiego. Nawet pijaków na ławce. Państwo bo bolszewicku chce im nieba przychylić, więc wymyśla tak bzdurne przepisy, że nawet policja nie chce ich wykonywać. Dlaczego? Bo są bzdurne. Przecież nie chodzi o bezpieczeństwo tylko o kontrolę. Gdyby chodziło o bezpieczeństwo to broń byłaby dostępna tak jak makaron. Ale chodzi o kontrolę, więc pan urzędnik musi wydać odpowiednie pozwolenie, żeby tzw. obywatel miał praktyczne prawo do obrony własnego życia. Taki jest totalitaryzm. Nawet twoje życie należy do państwa. Państwo będzie decydować jak będziesz żył i czy w ogóle będziesz żył, jaki masz mieć piec, czym w nim palić, co masz jeść, czym się szczepić, co nosić na twarzy, jak wychować dzieci, w co wierzyć, co myśleć. Jest jakaś nieupaństwowiona dziedzina życia? Nie ma. To jest totalitaryzm (od łac. totus - cały). Jak to ujął Mussolini: wszystko w państwie, wszystko przez państwo, wszystko dla państwa.
Faszyści nie mogą znieść cywilizacji łacińskiej a tam jest zasada przeciwna do totalitaryzmu: zasada subsydiarności. Państwo robi tylko to, czego niższe struktury (samorządy, stowarzyszenia, rodziny i jednostki) nie są wstanie wykonać.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Kotki do adopcji - Radzyń
poniedziałek, 08 lipca 2024