Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 21 czerwca 2024 imieniny: Alicji, Alojzego | 1983 - władze komunistyczne wydały pozwolenie na budowę kościoła pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Już niedługo

Polsko-ukraiński piknik rodzinny image
Polsko-ukraiński piknik rodzinny, 23.06.2024, 15:00
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Oszukał księdza na 90 tysięcy złotych

Piotr Mucha / Policja Radzyń Podlaski   
piątek, 01 kwietnia 2022 07:00

OszustDo radzyńskiej komendy zgłosił się duchowny jednej z parafii w powiecie radzyńskim, który poinformował, że padł ofiarą oszustów.

Jak relacjonował, na numer telefonu stacjonarnego zadzwonił podający się za policjanta mężczyzna. „Policjant z Komendy Powiatowej”  poinformował, że na terenie miasta działają hakerzy, którzy wyprowadzają pieniądze z kont bankowych i między innymi środki finansowe zgromadzone na jego koncie są zagrożone. Rozmówca przekonał księdza do współpracy w rzekomej akcji  mającej zatrzymać oszustów. Nakłonił go, by udał się do swojego banku, w którym prowadzony jest jego rachunek i aktywował dostęp internetowy do konta. Duchowny postępował zgodnie z przekazanymi wytycznymi. Po powrocie z banku ponownie otrzymał telefon od fałszywego policjanta i w trakcie rozmowy przekaz mu login i hasło umożliwiające zalogowanie.

Oszust pod pozorem przelania środków na rachunek „blokujący” uzyskał od księdza kod sms w celu potwierdzenia wykonania przelewu opiewającego na kwotę blisko 90 tysięcy złotych. Następnie poinformował, że otrzyma telefon z banku w celu weryfikacji przelewu i poprosił o jego zatwierdzenie. Duchowny wykonał wszystkie czynności zgodnie z dyspozycją.

Kolejny telefon fałszywy mundurowy wykonał wieczorem z zapewnieniem, że przelane środki są bezpieczne i zablokowane na 48 godzin. Ta informacja wzbudziła podejrzenie księdza, że ma jednak do czynienia z oszustem. Wtedy natychmiast zgłosił się na Policję.

W trakcie prowadzonych czynności mundurowi zablokowali środki finansowe w kwocie niemal 40 tysięcy złotych.

Policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy i apelują o zachowanie ostrożności w przypadku otrzymania tego typu telefonów. Przede wszystkim pod żadnym pozorem, nie podawajmy przez telefon żadnych danych i haseł do naszych kont bankowym nieznanym osobom.

Policjanci nigdy nie proszą o wypłacanie, przekazywanie czy przelewanie pieniędzy. Nie informują też przez telefon o prowadzonych akcjach, operacjach czy innych działaniach policyjnych. Każda osoba, która padając się za policjanta prosi o przekazanie lub wypłatę pieniędzy jest oszustem.

Przypominamy o kampanii Lubelskiej Policji „Chroń swoje oszczędności, nie sponsoruj oszustów”.

 

Komentarze  

 
#1 RE: Oszukał księdza na 90 tysięcy złotychHT 2022-04-01 11:43
Och, ach! Jaka szkoda :D
 
 
#2 RE: Oszukał księdza na 90 tysięcy złotychaleks 2022-04-01 12:26
Prima aprilis?
Bo to niemożliwe żeby wielebny był aż tak naiwny.
 
 
#3 Och, Och, Och, OchKraków 2022-04-01 14:09
Lekko przyszły, lekko poszły. To z żebractwa , a nie z pracy. Nie szkoduję.
 
 
#4 RE: Oszukał księdza na 90 tysięcy złotychHT 2022-04-01 14:54
Rzuci z ambony, że "za co to on teraz rynny zrobi" i parafianie (z def. ludzie zacofani i ograniczeni) poratują :-)
 
 
#5 Och-jaka szkoda.Franciszek 2022-04-01 16:46
Trochę mądrości i pokory proboszczowi przydałoby się. Te kwestie to powinien tłumaczyć parafianom (prostym i ciemnym) a sam dał się zrobić w bambuko. A następny raz to da się oszukać na wnuczka. To kasa tego biednego ludu.
 
 
#6 obcy- swójradzyniak13 2022-04-02 16:57
Zawsze to lepiej jak okradnie obcy niż swój miałby ukraść pieniądze z konta parafialnego. I trzeba by zbierać od nowa na ogrodzenie kościoła.
 
 
#7 Ach - ochzenek44 2022-04-03 19:00
A taki był nowoczesny , amerykanski, postępowy. Kara Boża przyszła nadspodziewanie szybko.
 
 
#8 OnlyFansBycy 2022-04-10 00:18
Niech mundry ksiundz zalozy profil na OlnyFans to szybko odrobi bo kase powinien teraz zwrocic parafianom. Myslicie ze na OnlyFans to mialby przyjaciolki czy przyjaciol pruk pruk pruk bo potem to raczej byloby chuchanie.
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

opel insignia
opel insignia
sobota, 08 czerwca 2024
noimage
Szukam Domu do wynajecia
sobota, 15 czerwca 2024
Kurs "Operator wózków widÅowych"
Kurs "Operator wózków widłowych"
piątek, 21 czerwca 2024