Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 22 maja 2024 imieniny: Julii, Heleny

Już niedługo

Sportowy Dzień Dziecka image
Sportowy Dzień Dziecka, 02.06.2024, 14:00, Park Miejski
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Napiła się i dzwoniła na 112...

Piotr Mucha / Policja Radzyń Podlaski   
czwartek, 31 marca 2022 06:00

PolicjaZa wywołanie niepotrzebnych czynności mundurowych odpowie 38-latka. Kobieta zadzwoniła na numer alarmowy 112 informując, „że ktoś chce ją skrzywdzić”. 

We wtorek 29 marca br., kilka minut przed godziną 22:00 dyżurny radzyńskiej komendy otrzymał informację z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o niepokojącej sytuacji w jednym z domów w ginie Radzyń Podlaski. Dzwoniąca kobieta poinformowała dyspozytora, że „mąż nie daje żyć”, a następnie twierdziła, że ktoś chce ją zabić. Oficer dyżurny natychmiast skierował patrol pod wskazany adres. Po przyjeździe na miejsce mundurowi ustalili, że zgłoszenie było fałszywe.

Dzwoniąca 38-latka nie potrzebowała żadnej pomocy i nie groziło jej żadne niebezpieczeństwo. Kobieta była pod działaniem alkoholu i stwierdziła, że powodem wezwania Policji była nuda podczas trwającej imprezy.

Wprowadzenie w błąd i spowodowanie niepotrzebnych czynności służb ratunkowych stanowi wykroczenie zagrożone karą aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny do 1500 złotych. Sprawca może być także pociągnięty do zwrotu kosztów przyjazdu służb.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Remonty
poniedziałek, 13 maja 2024