Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 23 maja 2024 imieniny: Iwony, Emilii

Już niedługo

Sportowy Dzień Dziecka image
Sportowy Dzień Dziecka, 02.06.2024, 14:00, Park Miejski
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Miał prawie 3 promile i jechał samochodem

Piotr Mucha / Policja Radzyń Podlaski   
wtorek, 01 lutego 2022 07:00

PolicjaObywatelskim ujęciem zakończyła się podróż 42-letniego mieszkańca Siedlec. Mężczyzna kierował audi mając w organizmie niemal 3 promile alkoholu. 

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę około godziny 21:15. Małżeństwo z gminy Ulan-Majorat jadąc autem w miejscowości Klębów zwróciło uwagę na niepewnie poruszający się po drodze samochód marki Audi A4 i powiadomiło o tym fakcie dyżurnego radzyńskiej jednostki. Kierujący audi jechał całą szerokością drogi, aż w pewnym momencie zatrzymał się na poboczu drogi K-63. Do czasu przyjazdu policjantów małżeństwo uniemożliwiło nietrzeźwemu kierowcy kontynuowanie dalszej jazdy.

Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez funkcjonariuszy potwierdziło podejrzenia zgłaszających. 42-letni mieszkaniec Siedlec miał w organizmie niemal 3 promile alkoholu.

Teraz amator jazdy "na podwójnym gazie" za swe czyny odpowie przed Sądem. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. 42-latek musi się także liczyć ze świadczeniem pieniężnym na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych, a także orzeczeniem przez sąd zakazu kierowania pojazdami na minimum 3 lata.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.

noimage
Praca przy elewacji
poniedziałek, 13 maja 2024