Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 14 sierpnia 2022 imieniny: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz

Już niedługo

Repertuar Kina Oranżeria 12.-16.08.2022 image
Repertuar Kina Oranżeria 12.-16.08.2022, 15.08.2022
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Chciała sprzedać sweter, straciła 11 tysięcy złotych

Piotr Mucha / Policja Radzyń Podlaski   
czwartek, 18 listopada 2021 07:00

Uwaga na oszustów!Blisko 11 tysięcy złotych straciła mieszkanka gminy Radzyń Podlaski sprzedając za pośrednictwem portalu internetowego sweter o wartości 40 złotych.

W poniedziałek do radzyńskiej komendy zgłosiła się 38-latka, która została oszukana na kwotę blisko 11 tysięcy złotych. Z informacji przez nią przekazanych wynikało, że na internetowym portalu ogłoszeniowym wystawiła na sprzedaż sweter o wartości 40 złotych. Już po chwili w aplikacji otrzymała wiadomość, że gotowy jest list przewozowy, który został przesłany na skrzynkę e-mail. Kobieta po zalogowaniu się na swoją pocztę elektroniczną kliknęła w link w celu zaakceptowania zamówienia.

Następnie została przekierowana na stronę z symbolem karty płatniczej, gdzie podała swoje dane, a także zeskanowała swoją kartę i wpisała datę ważności oraz kod. Po chwili wyświetliło się okno z opisem „odbierz pieniądze” i po kliknięciu kobieta została przekierowana na stronę łudząco przypominającą stronę swojego banku. 38-latka zalogowała się na tej stronie i czekała na otrzymanie kodu weryfikacyjnego. Gdy długo nie otrzymywała żadnej informacji wylogowała się z podanej strony i weszła w drugą wiadomość otrzymaną od portalu. Tam wyświetliła się strona z informacją, że trzeba oczekiwać na kod sms. W trakcie oczekiwania zgłaszającej przychodziły wiadomości od banku z informacją o aktywacji nowego urządzenia w IKO, które kobieta zatwierdziła. Po tym fakcie zaczęła otrzymywać wiadomości, że z jej konta bankowego są wypłacane środki finansowe. Łącznie z konta skradzione zostały pieniądze w kwocie niemal 11 tysięcy złotych.

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia i po raz kolejny apelują o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi. Metody oszustów przybierają różne formy. W takich sytuacjach nie podawajmy żadnych swoich danych, jak również nie otwierajmy podejrzanych linków. Tylko zdrowy rozsądek może uchronić nas przed utratą oszczędności.

 

Komentarze  

 
#1 RE: Chciała sprzedać sweter, straciła 11 tysięcy złotychlukas1 2021-11-18 08:34
Za głupotę się płaci. Kobieta w wieku 38 lat powinna słyszeć to i owo o przekrętach, a jednak dała się nabrać
 
 
#2 Jabzien 2021-11-18 10:37
Przede wszystkim policja nie powinna zajmować się pomocą bezmózgowcom. Wieśniakom wydaje się, że pozjadały wszystkie rozumu a tym czasem nie mają kropli oleju w głowie. Ciekawe czy to ich czegoś nauczy.
 
 
#3 RE: Chciała sprzedać sweter, straciła 11 tysięcy złotychkwiatek23 2021-11-18 12:19
,,została przekierowana na stronę z symbolem karty płatniczej, gdzie podała swoje dane, a także zeskanowała swoją kartę i wpisała datę ważności oraz kod,,przecież ona sprzedawała to po co dane karty ???glupie i smutne zarazem
 
 
#4 Lipalipniak 2021-11-18 21:12
Chojna kobieta na święta 11 tysi w prezencie ma ktoś namiary to może i mi coś wyślę.
 
 
#5 RE: Chciała sprzedać sweter, straciła 11 tysięcy złotychJoeyBarton87 2021-11-19 08:10
eee ta pani byłą z miasta :D jakiś pętak obraża ludzi ze wsi. Żyjecie w tych swoich klitkach 40m i zazdrościcie domów, zaradności, gospodarności mieszczuszki. Leć do biedronki tudzież lidla po żarcie z chemią. A nie ludzi obrażać. Dziękuję.
 
 
#6 do 2 i do 5empa 2021-11-19 12:20
To jest prawdopodobnie tak, że tzn. mieszkaniec wsi przeprowadził się do miasta i udaje mieszczucha.
Kłania się: i ortografia ,i pisownia .i interpunkcja.
Odnosząc się do artykułu to ofiarami oszust padają ludzie ufni i uczciwi,niekoniecznie głupcy.
 
 
#7 na OLX i Vinted to samoMoziel 2021-11-20 04:10
Dziękuję za ten artykuł. Wystawiłam wczoraj zimowe rzeczy po dzieciach na vinted i OLX, w ciągu pół godziny od dodania ogłoszenia dostałam kilka potwierdzeń zakupu, wszystkie były próbą wyłudzenia pieniędzy taką, jak opisano w artykule. Na obu serwisach ten sam sposób działania. Telefony przez Whatsapp, lipne potwierdzenia przelewu i podejrzane linki.
Winter is coming...
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.