Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 28 listopada 2021 imieniny: Jakub, Lesław, Zdzisław

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Kierował pod wpływem. Wpadł bo przekroczył prędkość

Piotr Mucha / Policja Radzyń Podlaski   
poniedziałek, 15 listopada 2021 18:00

BusNiemal 2 promile alkoholu miał w organizmie 41-latek, który w takim stanie kierował fiatem ducato. Mężczyzna wpadł na przekroczeniu prędkości w obszarze zabudowanym. 

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę kilka minut po godzinie 12:00 na ulicy Międzyrzeckiej w Radzyniu Podlaskim. Policjanci radzyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej busa marki Fiat Ducato, którego kierujący przekroczył prędkość. W terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 104 km/h. Podczas prowadzonej kontroli drogowej mundurowi wyczuli od mężczyzny woń alkoholu.

Po badaniu alkomatem okazało się, że 41-letni mieszkaniec Radzynia Podlaskiego jest nietrzeźwy. Badanie wykazało niemal 2 promile alkoholu w jego organizmie. Zdziwienie funkcjonariuszy było tym większe, bo okazało się że kierujący podróżował wraz z trzeźwą pasażerką, która posiadała uprawnienia do kierowania.

Za popełnione przestępstwo funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. 41-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Musi się również liczyć ze świadczeniem pieniężnym na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych, a także orzeczeniem przez sąd zakazu kierowania pojazdami na minimum 3 lata. Mężczyzna odpowie również za popełnione wykroczenia.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.