Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 21 kwietnia 2021 imieniny: Bartosza, Feliksa

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Miał prawie 3 promile i jechał...

Piotr Woszczak / Policja Radzyń Podlaski   
środa, 31 marca 2021 06:00

Policja„Wypiłem niedawno dwa piwa” - takie słowa usłyszeli policjanci radzyńskiej prewencji od 40-letniego kierującego renault w miejscowości Olszewnica Mała.

Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 3 promile alkoholu. Dodatkowo miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. 

Do zdarzenia doszło w ostatnią niedzielę, kilka minut po godzinie 19:00 w miejscowości Olszewnica Mała, gmina Kąkolewnica. Policjanci z Wydziału Prewencji z radzyńskiej komendy podczas patrolu gminy zauważyli samochód marki Renault. Auto poruszało się w sposób wskazujący, że kierujący może być pijany. Funkcjonariusze zatrzymali samochód do kontroli drogowej.

Przypuszczenia mundurowych potwierdził wynik badania na zawartość alkoholu w organizmie, który wykazał, że 40-latek jest nietrzeźwy. Alkomat wskazał prawie 3 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że przed kontrolą wypił dwa piwa. Dodatkowo policjanci ustalili w bazie danych, że mężczyzna ma aktualny zakaz prowadzenia pojazdów orzeczony przez sąd.

Teraz amator jazdy "na podwójnym gazie" za swoje czyny odpowie przed sądem. 40-latkowi grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności, dodatkowo kara grzywny do 10 tysięcy złotych i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.