Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 17 kwietnia 2021 imieniny: Roberta, Rudolfa

Już niedługo

Nigdzie się nie wybieraj... Siedź spokojnie w domu i oglądaj telewizję, albo czytaj książki :)
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Rozkład jazdy autobusów Ogłoszenia Imprezy i wydarzenia Ceny paliw

Na skróty

Miał 3,5 promila i kierował samochodem!

Piotr Mucha / Policja Radzyń Podlaski   
piątek, 19 marca 2021 07:00

PolicjaNawet do 5 lat więzienia grozi 51-latkowi z gminy Kock.

Mężczyzna posiadając aktualny zakaz kierowania oraz mając w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu poruszał się samochodem drogą krajową numer 19.

W środę, kilka minut po godzinie 17:00 dyżurny radzyńskiej jednostki odebrał zgłoszenie z treści, którego wynikało, że po drodze krajowej numer 19 porusza się kierujący samochodem marki Audi A4, który prawdopodobnie jest w stanie nietrzeźwości. Natychmiast na miejsce pojechał patrol policji, który w miejscowości Borki zatrzymał wskazany przez zgłaszającego samochód. Jak się okazało Audi A4 kierował 51-letni mieszkaniec gminy Kock.

W trakcie wykonywanych czynności przypuszczenia zgłaszającego potwierdziło badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez mundurowych. Urządzenie wskazało ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie 51-latka. Dodatkowo po sprawdzeniu kierującego w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna posiada aktualny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Teraz o dalszym losie 51-latka zadecyduje sąd. Kodeks karny za jazdę w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat.

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.