Radzyń Podlaski - Nasze miasto z dobrej strony! Mamy 4 marca 2021 imieniny: Eugeniusza, Kazimierza, Łucji

Już niedługo

REPERTUAR KINA
REPERTUAR KINA "ORANŻERIA" 05.-11.03.2020, 05.03.2021
Dodaj wydarzenie
Zobacz wszystkie

Reklama

Kolejne nielegalne papierosy nie trafią na rynek

Piotr Woszczak   
sobota, 13 lutego 2021 06:00

Znalezione papierosyBlisko 15 tysięcy sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy ujawnili radzyńscy kryminalni.

Policjanci Zespołu d/w z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą z Radzynia Podlaskiego wraz z funkcjonariuszami Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku Delegatury Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej w miniony poniedziałek oraz czwartek 11 lutego br. przeprowadzili czynności przeszukania jednych z posesji zamieszkiwanych przez 31-latniego mieszkańca Radzynia. Funkcjonariusze ujawnili łącznie niemal 15 000 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Warto też wspomnieć, że pod koniec stycznia bieżącego roku ten sam mieszkaniec Radzynia wpadł również z nielegalnymi papierosami za co również poniesie karę. Mężczyzna został zatrzymany, a cały nielegalny towar został zabezpieczony. Uszczuplenie należności Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku oszacowano na kwotę niemal 18 tysięcy złotych. Jeszcze tego samego dnia mężczyzna usłyszał zarzuty i przyznał się do winy.

Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Na poczet przyszłej kary od 31-latka zabezpieczone zostały pieniądze w kwocie 9300 złotych. Posiadanie wyrobów bez polskich znaków akcyzy stanowi naruszenie przepisów karno-skarbowych i zagrożone jest karą grzywny albo karą pozbawienia wolności do lat 3 oraz przepadkiem

 

Komentarze  

 
#1 zaorać wszystkowiniek8 2021-02-15 10:01
niech jedzą szczaw, brukiew and mirabelki.
to nie jest żadna policja tylko tfu milicja

bravo
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz. Nie masz jeszcze swojego konta? Zarejestruj się.